Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van itt sminkes akinek papírja...

Van itt sminkes akinek papírja van róla? Milyen márkákkal dolgozik egy profi sminkes?

Figyelt kérdés
Vannak a nagyon drága cuccok pl inglot, Anastasia Beverly Hills, Nabla, Kryolan, NYX, MAC stb. De egy szalonban mondjuk egy Catrice vagy egy Revolution márka is megállja a helyét? Vagy ez már az olcsó drogériás termékek között van, és nagyon alsó kategória lenne? Illetve érdekelne milyen tanfolyamot végeztetek, nagyjából mennyibe kerül és mennyi idő? Válaszokat előre is köszönöm, üdvözlettel egy 19 éves lány. :)

2020. júl. 24. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
39%

Kedves kérdező kezdő vagy?most állsz neki a smink fortélyainak? Én nem végeztem még tanfolyamot de tervezek a közel jövőben, egyépként a nyx nem luxus márká még, a mac sokkal drágább mint a nyx, külföldön a nyx az drogériás márka, nálunk sajnos viszont a drogéria polcain nem kaphatóak csak külön nyx boltban a westendben, mac is csak külön boltban kapható ami valóban már luxus árkategoriáju, és a többi termék főként külföldön elérhetőek.

A drogériában elérhető termékek mint a revolution is egy jó kis márka főként palettákban, a catrice is egy viszonylag jó kis márka de messze nem hoz ki olyan jó palettákat mint a revolution és luxus márkák közt is van silány termék, és sok drogériás termék veri a luxus árkategoriákat pigmentáltságra, szerintem sokkal jobbak elérhetőbbek sok a választék, gyakorlat teszi a mestert.:)

2020. júl. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Évek óta nagyon szeretek sminkelni, és komolyan elgondolkodtam én is egy tanfolyamon, csak itthon nincs rá akkora igény. Tehát magában nem ér semmit ha az ember egy önálló sminkes szalont nyit, többen szoktak emiatt bérelni egy üzlethelyiséget, pl összeáll egy fodrász, körmös, sminkes/kozmetikus, és megoszlanak a költségek, emiatt nagyobb profitra tehetnek szert. De még egy ennyire összetett szalon sem mindenhol működőképes, ezt igazából nagyvárosokban érné meg szerintem. Plusz magában a sminkes sem ér olyan sokat szerintem, kivéve ha tv-studional vagy es színészeket sminkelsz, vagy hasonlók. Szóval egy sminkes tanfolyam mellé nem árthat elvégezni egy kozmetikusi képzést sem... Csak hát az tőlem kicsit távol áll, nem tudom mit kezdjek magammal. Talán mellékállásban jövedelem kiegészítésként sem lenne rossz, előtte elvegzek egy okj tanfolyamot,es ez lesz a "B" terv arra az esetre ha nem tetszene a szakma.
2020. júl. 29. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!