Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy kozmetikusnak mennyi és...

Egy kozmetikusnak mennyi és milyen smink-terméke kell, hogy legyen, ha alkalmi sminket is szeretne készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kozmetikusnak készülök, és érdekelne, hogy a jövőben mennyi és milyen smink termékkel kell számolnom, ha sminkelni is szeretnék majd.


Nyilván tudom, hogy nem ez lesz jelenleg a legnagyobb problémám, csak érdekelne, hogy mennyi pénzt kellene megtakarítanom a jövőbeli sminkkészletre.


Használhatok drogériás sminkeket is, vagy csak a drágább árkategóriát?


(Tudom, hogy krémek is kellenek, meg gépek, meg minden, de most a kérdés a sminkre irányul.)


Köszi a válaszokat.



2020. okt. 20. 03:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan számolhatsz rá 150-200 ezret... A sminkes továbbképzésekről nem is beszélve.

Lehetnek drogériás termékeid is, de döntő többségben professzionális, tartós, megbízható termékek kellenek.

Egy menyasszonyt nem sminkelhetsz ki drogériás termékekkel, amik a lagzi felére leolvadnak az arcáról.

2020. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Drogériás alatt Maxfaxctort, Lorealt, Bourjoist, Makeup Revolutiont és NYX-et gondoltam, nem az ilyen csórókat mint az Essence meg a Lovely.


Az ilyen túl olcsó sminkek pár órára is rosszak, nem hogy egy egész napos programra, mint egy esküvő, vagy fotózás, ezt képzés nélkül is tudom.

Csak azért hoztam fel a drogériát, mert rengeteg tartósabb termékem van onnan, és ezért érdekelt, hogy azok közül a bevált termékek közül lehet-e használni kozmetikusként is.


De egyébként sejtettem, hogy 200 - 250 körül lesz minimum. Mármint nyilván több árnyalat kell minden alapozóból, korrektorból.


Meg persze, idővel tudom, hogy kell majd továbbképzés is.


Köszönöm a válaszodat, még várom a válaszokat.

2020. okt. 20. 08:24
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondanam, attol fugg, milyen arkategoria leszel te magad. Ha olcso vagy, akkor nem varom el, hogy 10 ezer forintos szemhejpudert tegyel a szememre. De ha sokat kersz el a sminkert, akkor nyilvan a termekek is olyanok legyenek, amiket en nem vennek meg otthonra magamnak.
2020. okt. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem luxusárkategória leszek, az tuti, mivel kisvárosban élek, és tervezni maradok itt.
2020. okt. 20. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Kisvárosban, nem ilyen rongyrázó, überpuccos vendégkörnél a drogériás árkategória nem gáz, ha tényleg nem Essence, Lovely, Avon, kínais.


Az, hogy miket érdemes venni, sztem attól függ, akarsz-e vmire specializálódni. Ha pl. kifejezetten esküvői sminkeket akarsz készíteni, nem feltétlen kell annyi féle színű szemhéjpúdert venni, mintha pl. bulikra, szalagavatókra, eseményekre is akarsz dolgozni, mert a menyasszonyok többsége natúrabb színeket akar (persze, azoknak is vannak változatai, pl. aranyosabb, barnásabb. rezesebb, rózsásabb, szürkésebb, füstösebb)...


Ami biztos, hogy be kell szerezned arcra való termékeket mindenféle árnyalatban, ami működhet mindenkinek, aki megfordulhat nálad, nemcsal 1-2 színben: alapozó, púder, pirosító, highlighter, korrektor, bronzosító. Meg olyanok, amik zsírosabb bőrön működnek, amik szárazabb bőrön...

Vagy hogy mi lesz az "üzletpolitikád" arra, ha megfordul nálad mondjuk egyszer egy fekete lány - olyan színű alapozód valszeg nem lesz, mert nem éri meg beruházni rá, ha 20 év alatt egy emberre kell.

2020. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp azért a jobb minőségű drogériás termékekre gondoltam. Az Avonról pedig annyit mondanék, hogy a parfümjeik egészen jók, de a sminkjeik nagyon gagyik. Egyedül talán az új powerstay kollekciójukból mondanám használhatónak a matt rúzsokat.


Egyébként szalagavató, esküvő és buli is nyilván előjöhet, ezért gondoltam arra, hogy vennék majd egy barnás palettát, és csillogós nude palettát, meg egy olyan extrém színes palettát, amiben van egy csomó neonos szín, amit a tinik imádnak.


Az arca való dolgoknál azt tudom, hogy a két bőrtípus szerint kell legalább 6-6 szín.



Az utolsó megjegyezésedre pedig nem tudom, mit tennék. Lehet, ha előre tudnám, hogy nagyon kreol lányról van szó, vennék egy olyan sötét színű alapozóból tesztert, ami kb ilyen 5 ml.

2020. okt. 20. 19:25
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért egy olyan palettát is beszereznék, amiben vannak visszafogottabb, de színes színek... nem mindenki szereti a neont meg a szivárványszínűen élénk színeket, aki színeket akar.
2020. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 ez jó ötlet.


Egyébként az mennyire jó ötlet, ha a tanfolyam ideje alatt minden hónapban félreteszek mondjuk 20-t sminkre? Az egy kezdő sminkkészletre elég lesz nem? Aztán folyamatosan bővíteném majd. Csak ugye más felszerelésekre is kell spórolnom.


Sminkecseteim lehetnek aliexpresszről? A személyes ecseteim onnan vannak, és szép puhák, jó velük dolgozni.

Meg arra gondoltam, hogy a műanyag tárolókat, kosarakat is onnan szerezném be.

2020. okt. 20. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az, hogy mennyi vendéged lesz sminkre. Ezeknek a termékeknek van szavatossagi ideje, akkor éri meg beruházni egy professzionális szettre ha van vendégköröd.
2020. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 igen, tudom, ezért is tervezem fokozatosan felépíteni majd a készleteket.
2020. okt. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!