Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mitől válhat fel egy nap után...

Mitől válhat fel egy nap után a géllakk?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy UV led lámpát, én megvettem a lakkokat, géleket. Első manikűröm egy hétig bírta, az egyik felvált, lehúztam, majd az összeset felpiszkáltam és leszedtem. Tegnap megcsináltam még egyszer, mára az egyik egyben felvált és lejött. Agyvérzést kapok. :D Ha két hétig bírná attól már boldog lennék.

Lehet hogy a körmömmel van baj? Ugyanis amikor a körmös csinálta, akkor is egy vagy másfél hét után felvált.



2021. jan. 3. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kicsit is rámegy a bőrre, akkor már feljön. Egyébként se szép már egy hét után, mert látszik, hogy lenő.

Én még azt vettem észre, hogy a párát nem bírja. Egyszer szauna után az összes lejött 😁

2021. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Előkészíted a körmöt előtte? Tehát gondolok itt arra, hogy a körömágyat visszatolod, levágod, a körmöd felbolyhozod majd portalanítod. Ezután jöhet a 4 az 1-ben nail-prep vagy pedig külön-külön Vízelvonó, zsírtalanító, fertőtlenítő, gombásodást megelőző hatású szerek. Majd erre jön az alap, sima lakk majd a fedő.

Remélem nem haragszol, hogy leírtam, hiszen persze simán lehet, hogy szakszerűen csináltad, csak sok olyannal találkozni, hogy megreszeli kicsit a körmét felkeni a lakkot aztán csodálkozik, hogy nem jó.

2021. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezeket a termékeket használom, így ebben a sorrendben:

[link]


2-es, köszönöm hogy leírtad, biztosan nem vagyok szakszerű, hiszen nem vagyok körmös és először csináltam, illetve a kézügyességem sem a legjobb.

Arra persze próbálok ügyelni, hogy a bőrre ne menjen rá, de nem biztos hogy sikerül.

Nem akarom kétnaponta lámpázni a körmeimet, mert nem vagyok biztos benne, hogy jót tesz neki. :(

2021. jan. 3. 19:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Tényleg agylobot kapok, a második körmömről vált fel a lakk, pedig a legutolsó alkalommal még jobban figyeltem mindenre, és így csak két napot bírt, míg az első egy hetet. Ah, és most piszkálom fel a harmadikról.
2021. jan. 4. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rámegy a bőrödre, narancsfa pálcával vagy valamivel húzd le, mielőtt köttetnéd a gél lakkot. A 2. réteg élét zárd le, tehát a körmöd végére is húzd rá a lakkot.

Lehet vastag a gél lakk, gyenge a körmöd kombó is. 2 vékony réteget kenj fel.

2021. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szandi1993 ***** válasza:
0%

Szerintem figyelj az előkészítésre.

Bufferrel mattítsd a köröm felületét. Töröld át alkohollal és utána mehet rá a szokásos sorrendben minden.

Ha rámegy a bőrödre vagy körömlakk lemosóba mártott ecsettel szedd le vagy narancsfa pálcával.

Remélem azóta sikerült megoldani a problémát:)))

(Esetleg azt megpróbálhatod hogy építő zselével megerősíted a köröm felületét. Vagy két réteg alap lakk, szín, két réteg fedő lakk, hogy egy kicsit erősebb réteg legyen.)

2021. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6,figyeljen az előkészítésre, de azért alkohollal törölje át??? 🤦‍♀️

Hogy miért NE helyetzesítse senki alkohollal az előkészítő folyadékokat?

Mert használni kell nail prep-et, primert. A nail prep ph kiegyenlítő, vízelvonó, gombásodást megelőző szer, míg a primer tapadáselősegítő. Na most ha alkohollal törli át bárki, attól ugyanúgy pl. gombásodhat és a megfelelő tapadás sem jön létre...

Nem véletlen használunk mi körmösök előkészítő folyadékokat és nem alkoholt.

A körömlakkba mártott ecset szintén felesleges, pláne, ha még a köröm felületére is rámegy és több kárt tesz, mint hasznot. A még meg nem köttetett gél lakk egy határozott mozdulattal, narancsfa pálca segítségével simán lejön. A már meg köttetett gél lakk pedig körömlakk lemosóba mártott ecsettel sem jön le a bőrről.

2021. febr. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!