Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem jó már az ezüst fülbevaló...

Nem jó már az ezüst fülbevaló sem?

Figyelt kérdés

Mióta eszemet tudom csak akkor volt nemesfém fülbevalóm (arany), amikor lyukasztva lett. Aztán rengeteg bizsut hordtam, hosszú hosszú évekig, amíg már sajnos nem bírta, és elkezdett begyulladni a cimpám, és volt hogy minimálisan gennyes is lett.


Így hát ide s tova három éve nem hordtam semmit. Tegnap viszont kaptam egy ezüst fülbevalót, be is tettem, de pár óra után már kezdett gyulladni.


Lehetséges, hogy olyan rég nem volt benne semmi, hogy most így reagál, de megszokja?


Az arannyal is így viselkedne?


Vagy már csak az orvosi fém a megoldás?



2021. febr. 28. 07:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy nem igazi ezüst a fülbevaló
2021. febr. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
925-ös ezüstként kaptam.
2021. febr. 28. 08:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Benne van az ékszerben vagy csak mondták?
2021. febr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Benne van :)
2021. febr. 28. 08:10
 5/6 anonim ***** válasza:

A 925-ös ezüst is csak 92,5%ban ezüst. A maradék 7,5% nem ezüst. Lehet pont olyan ötvöző van benne, amire allergiás vagy, vagy a füllyukad el volt tömődve, esetleg túl összeszűkült és azért esett ez meg. Arany is ilyen. Nincs tiszta aranyékszer. A legtöbb 8-10-12-14 esetleg 18 karátos, amikben rengeteg ötvözőfém akad. Ha pont olyan egy ötvözet, amiben nincs olyan fém, amire allergiás lennél, akkor nem lesz bajod, ha pont van benne, akkor igen. Orvosi fémre is lehet allergiás valaki. 316L acél króm és nikkeltartalmú acél, még vas és szén van benne. Króm általában passzivál, de nikkelérzékenység eléggé alap fémallergiák közé sorolható.

Így marad a titán száras, vagy az olyan orvosi fém száras, ami legalább PVD bevonatolt és a bevonatolása titán, vagy 24 karátos arany. Nem az egész ékszer kell olyan legyen, hanem a szár, szárkapocs, esetleg a fülcimpával érintkező része.

2021. febr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm 😊
2021. febr. 28. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!