Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A parfümöket muszáj a dobozukb...

A parfümöket muszáj a dobozukban tartani?

Figyelt kérdés
Olyan szépek a parfümös üvegek, de úgy tudom, nem érheti fény, mert megbüdösödik. Ez igaz? Felbontás után amugy meddig használhatók általában?
2021. máj. 7. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartom dobozban egyiket se, és nem tapasztalom azt hogy változna az illatuk.

Általában addig használom amíg el nem fogy.

Talán fél-1 év

2021. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak az üvegben tartom, mondjuk az enyémnek sötét bordó üvege van.

Én a mostani parfümöt több mint másfél éve használom, és alig fogyott belőle. (Csak alkalomra fújom be magam.)

2021. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A papírdobozban nem muszáj tartani. Viszont napfényes helyen sem jó tartani, meg hűtőben, hidegben, túl melegben sem. Az optimális tartása az, ha nincs nagyobb hőingadozás, hanem stabilan szobahőn van árnyékos, sötét helyen. Szóval a legjobb szekrényben tartani.


A hőingadozás, hűtés, melegítés hatására tényleg tönkremehet a parfüm, megváltozhat az illata. Melegben egyébként is jobban párolog a felbontott üvegből, sokkal hamarabb tönkremegy.

Az az adott parfümtől is függ meddig jó, van amelyik 3-6 hónap alatt is "megposhad", van amelyik 1-2 évig is jó.

2021. máj. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát, ablak mellett van a tükrös szekrényem, de van annak a szekrénykének egy árnyékosabb zuga, akkor ott fogom tartani.

2021. máj. 7. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem tartom a papírdobozában. Fürdőszobai szekrényben tartom az üveget, addig használom, amíg el nem fogy, nekem még 1 parfümöm se romlott meg szerencsére.
2021. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a közvetlen napfénytől kell őket védeni, a szobád árnyékosabb sarkában nyugodtan kialakíthatsz nekik egy dizájnos polcot, amit a kiürülésük után is díszíthetnek. Minősége válogatja, hogy melyik meddig bírja, most éppen olyan parfüm van rajtam, amit tizenegy éve vettem, és még mindig ugyanolyan, mint az első használatkor; de kaptam már ajándékba olyan Avonos löttyöt is, ami egyetlen hónap alatt érezhetően megbuggyant.
2021. máj. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!