Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól elfogadható...

Hány éves kortól elfogadható a smink. Persze természetes, szép sminkre gondolok. Egy 15 éves lánynak illendő sminket viselni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 18:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Most már a tízévesek közül is nagyon sokan kiken(et)ik magukat, mert a Tiktokra az kell. De ez persze csak egy réteg. A normálisabbak közül a legtöbben tizennéhány évesen nem vágynak rá. Ha meg valaki vagyik rá, akkor is minél később, annál jobb. Igen, kiskorismink-ellenes vagyok, de nem véletlenül, a környezetemben látok példát mindenre. Például egy 15 évest, aki mellnagyobbírásra kéreget a szüleitől... 🤬 Na de a 15 éves kort azt nem mondanám korainak sminkhez.
2021. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
A smink mértékétől függ szerintem. 15 évesen egy alap, természetes smink teljesen oké.
2021. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Én is úgy gondolom, hogy egy kis szempillaspirál, esetleg egy pici alapozó (ha mondjuk nem olyan szép a bőröd) simán belefér. Ebben semmi rossz nincs, 15 évesen a lányok már szeretnek picit "szépítkezni", ha ezt normális keretek között teszik, akkor oké :)
2021. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, hihetetlen, hogy mostanában a lányok milyen ruhában és sminkben járnak, én csak egy pici sminkre gondoltam! Köszi!
2021. jún. 19. 18:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 15 évesen kezdtem sminkelni.
2021. jún. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Én most vagyok 15, nincs TikTokom, Instám, Facem, de minden nap sminkelek. Egyszerűen azért, mert szeretem, és szebbnek érzem magamat tőle. Szerintem nyugodtan sminkelj, ahogy neked tetszik, csak arra figyelj, hogy ne szippantsanak be a trendek, mert ez a mostani 1 kg highlighter, egy csomó kontúr, sötétbarna szájceruza, és nude rúzs, nagyon gáz szerintem.

Szóval hajrá, de csak okosan :)

2021. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan sminkelj, ne foglalkozz azzal, hogy mások mit tartanak ízlésesnek vagy illendőnek. Ha neked éppen az 1 kg highlighter tetszik, akkor csináld, próbáld ki. Ez csak smink, le lehet mosni. Az arcodon lévő festék mennyiségétől nem leszel kevésbé értékes ember, aki pedig az alapján ítél meg, annak valószínűleg jobb is, ha megúszod a társaságát... szerintem. :D Viszont ami fontos, hogy mellette figyelj oda a helyes, tudatos bőrápolásra és minden este maradéktalanul (de kíméletesen, főleg a szemkörnyéken) mosd le.
2021. jún. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ mire készül a smink, 15 alatt is lehet évzáróra, stb.
2021. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Nyilvánvaló, hogy a full glam sminkeket nem ennek a korosztálynak találták ki. Eleve nem is praktikus az egész napos rohanás, a mindennapos testnevelés órák hevében. Egy agyonhighlighterezett és kontúrozott arcnál nincs kiábrándítóbb, ha emellett diszkógömbként fénylik az izzadságtól és olvadozik a vakolat. 🤢

Amikor 15 voltam, csak szempillaspirált és egy kis szemceruzát vagy tust használtam. Aztán pár évvel később hozzácsapódott mindehhez a szemöldök festése, mert akkoriban, szerencsétlen kiszedések miatt ritkának és hézagosnak ítéltem meg, illetve természetesebb szemhéjpúder palettákat, folyékony rúzsokat is 16-17 éves korom körül kezdtem el viselni.

Lassan 22 éves fejjel már ennél jóval extrémebben sminkelek, de egyrészt: már felnőtt vagyok, így nem kelt visszatetsző hatást, és nem is kell annyit ugrálnom, mint akkor.

2021. jún. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
A természetes szépségnél nincs szebb! A kozmetikumok mind tartalmaznak vegyi anyagokat, amivel kár elrontani a hamvas bőröd ilyen fiatalon, mert aztán egyre több fog kelleni... Persze bőrtípustól függően szükséges lehet pl a hidratálás, de ahhoz is vannak természetes anyagok (gyümölcsök, zöldségek, virágok) vagy télen egy kis zsírosabb sportkrém.
2021. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!