Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme annak, hogy sokan...

Mi értelme annak, hogy sokan közösségi oldalakra posztolják a hülyeségeik/érzéseiket/komplexusaikat gyakorisággal, majd természetesellenesnek/elfogadhatatlannak ha mások bizonyos esetekben hozzászólnak/kritizálják?

Figyelt kérdés

Bár én személyszerint nem szoktam beleszólni mások dolgaiba, de pl. aki negatívnak tűnő, felfoghatatlan, túl nárcisztikus hülyeségeket posztol, és kialakul a véleményem emiatt, utána elég nevetségesen tekintek arra, ha úgy kezeli a közösségi oldalát, mint valami személyes naplót, és ha megbántották, akkor azzal támad, hogy semmi közük a dolgaihoz. Szerintem értelmetlen dolog személyes információkat, vagy érzéseket, gondolatokat olyan természetességgel közzé tenni interneten. Bár nincs közöm hozzá, és szívesen foglalkozom a magam dolgával, de pl. elgondolkodtat valami, majd megbánom, ha hozzászóltam, mert nem érthetem, de talán nem is akartam érteni, csak valami pozítivat hozzátenni a negatív tartalomhoz.(amihez nincs közöm, nehogy foglalkozzak vele)

pl. valakire konkrétan gondolhat, amikor ellenszenvről ír, ezt látva úgy értelmezem, hogy általánosan így érez bárkivel szemben.


2015. szept. 3. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nyugi énis voltam így, amikor az egyik "lány" ismerősöm kitett valami hülyeséget...és még ő volt felháborodva amikor alá írtam, hogy ez kit érdekel ;)
2015. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jajj, pár éve ez "divat" volt, vagyis inkább nem olyan gáz, mint ma.

Vagy én nem éreztem annak néha, mert fiatal voltam.

De vannak, akik most is ezt csinálják.


Meg: kép la meg kutyáról, hogy köszi a köszöntéseket...-.-

vagy hogy melyik hotelben vannak épp. Tényleg nem érdekel...


Meg akik kitesznek hetente más képet...meg képet oda nem illő idézettel....és engem néznek ufonak, hogy nem osztok meg ott semmit.

2015. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket még figyelmen kívűl hagyom, de nekem tényleg az a legszürreálisabb, amikor valaki az érzéseit, magánügyi, lelki dolgait teszi ott közzé, mintha a naplója lenne. Többször voltam olyan helyzetben, hogy ezeeket a megnyilvánulásokat komolyan vettem magamra nézve, ami talán hülyeség, de pl. amikor valaki haragszik egy ismerősére, miért nem az illető személlyel közli, ahelyett, hogy a facebook többszáz tagjával:DDD
2015. szept. 3. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:
persze nem fűzte bele, hogy az valakinek szólna, hanem indirekt módon, személytelenül ír róla, ami úgy hangzik, mintha mindenkinek szólna
2015. szept. 3. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

úgyis tudja, kinek szól.

Ha én most kiírnám, hogy ha kölcsönadnak valamit, nem ülök rajta egy hétig, hogy visszaadjam, akkor a szomszéd nő tuti tudná, hogy neki írom.

De hogy más lássa, hogy idegeskedem.


Egy ismerősöm meg folyton szitkozódik, káromkodik, minden napi mérgét kiadja ocsmány módon, aztán törli később. Barátnőmmel rajta röhögünk, másnak nem mertem elmondani, hogy őrült :D


Neki pl. mondtam, hogy gáz naplónak használni fb-ot, erre, hogy jahhát szerinte is. Szóval fel se tűnik neki.

2015. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tényleg az. ilyen gyülölködő ismerősöm nekem is van, aki bár nem általános eset, de az antiszoc tartalmú megosztásain elcsodálkozom, biztosan egy düh-levezetés emberekre nézve, miközben nem tudatosítja magában, hogy milyen baja is van. Úgy szitkozódnak interneten, hogy közben azt sem tudják, kinek szól ez a szítkozódás, ezen fáradok le:)) ha pl. szembenéznének emberekkel és valódi problémákkal, akkor lehet másképp állnának hozzá, de szerintem ezek olyan szítkozádok, amiket a végtelenségig lehet sorolni, általánosítottak
2015. szept. 3. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!