Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Természetes és elfogadható...

Természetes és elfogadható dolog, hogy az emberek egyre később kötnek házasságot. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Egy esszéhez van rá szükségem, tehát véleményt, érveket szeretnék.

Köszönöm előre is. :)



2015. nov. 17. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Én nem is kötnék. Mert ha válásra kerül a sor akkor oda a vagyon.
2015. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Régebben részben vallási alapú társadalmi elvárás volt, hogy valaki minél hamarabb házasodjon, és gyártsa a gyereket. Ma már ez a nyomás csökkent, az emberek várnak, hogy megtalálják az igazit, nem akarnak minél hamarabb élethosszúnak szánt módon elköteleződni, főleg, hogy az korai házasság jó eséllyel korai váláshoz vezet (hiszen kevésbé ismerik ki egymást a felek). Szóval ez így van rendjén.
2015. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Természetes.


Én se kötnék, mert


A, nem vagyok vallásos

B, váláskor viszi a fél vagyonomat

C, e nélkül is lehet boldog a kapcsolat

2015. nov. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

A házasság egy jogi formula a mai világban, más szerepe nincs, mivel ez már egy felvilágosodott társadalom.


Nincs szükség Isten áldására, sem senki máséra ahhoz hogy két ember boldog legyen!


Én ennyivel lezárnám az egész esszét a helyedben, mert ezen értelmetlen vitatkozni, továbbá az esszé címe is és megfogalmazása is provokatív.

2015. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, mert átformálódott a társadalom. Bár a család -a házasság- az alapja, ennek mára szerintem nincs olyan komoly értéke.

Természetes és elfogadható mert manapság kitolódott a tanulásra szánt idő, a nők többsége is továbbtanul, nem csak a háztartásban dolgozik, így mire a családalapításig eljutnak már idősebbek, mint 20-30 éve. Az emberek igyekszenek minél jobb anyagi hátteret megteremteni, ehhez pedig időre van szükségük.

Elfogadható, mert a korai házasságok főleg a tapasztalatlanság és meggondolatlanság miatt gyakran válással végződnek. A válást valamelyik fél jobban megszenvedheti, de leginkább anyagi vonzata miatt (nem elhanyagolható az érzelmi oldala sem).

Ellenérv: A későn kötött házasságok kötések gyakran olyan nyomás miatt történnek, mint a család vagy a környzet. Ha a gyerek kérdése kerül terítékre (ami mindig kínos) idősebb pároknál már felvetődhetnek egészségügyi problémák, pl. nehézségek teherbeeséssel stb.

2015. nov. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Írd meg a tanárodnak,hogy ez magánügy,és nem kellene politizálni az iskolában!
2015. nov. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem politizálás, simán elmegy irodalom órára egy Rómeó és Júlia elemzésre, mint a korai házasság kérdése, vagy társadalomismeretre.
2015. nov. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pedig nem középiskolásoknak való kérdés,akiknek fingjuk sincs a felnőtt életről.

Miért kell ilyen feladatot adni nekik?

Miért nem lehet az életkoruknak megfelelő feladatot találni?


Ne érveljen már egy 10en éves gyerek ilyenek mellett 0 élettapasztalattal.

2015. nov. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én az érettségi dolgozatomat az egészségügy jelenlegi helyzetéről írtam, most egyetemen pedig szintén olyan dolgokról tanulok, amik folyamatosan a politikával állnak kapcsolatban és még sem érzem azt, hogy politizálunk. Szóval ha azt nézem, akkor mégis mikor jöjjenek szóba ilyen témák? Nem lehet kizárni és nem is kéne. Itt nyilván nem agymosásra gondolok. Egyáltalán nem baj, ha a gyerek megtanul gondolkodni, és érvelni, akármi is legyen az álláspontja. Egyébként meg nem tudjuk, hogy az illető hány éves és pontosan mire kell neki.
2015. nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak hogy elfogadható, hanem szükségszerű is!
2015. nov. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!