Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Nem gyógyul a helix piercingem...

Nem gyógyul a helix piercingem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Október 29-én szúrattam, tehát már egy éve lassan. Hónapokba telt, míg nem fájt, azonban mikor ékszert cserélek benne olyan, mint amikor frissen készült; vérzik, piros és néhány napig begyullad. Ha kiveszem az ékszer pár napra, akkor azonnal elkezd beforrni és mikor ékszert teszek bele, akkor újra át kell szúrnom. Meg fog ez egyáltalán gyógyulni egyszer úgy, mint egy rendes fülbevaló, amit bármikor tudok majd gond nélkül cserélni? Mit csináljak vele, hogy így legyen? Octenisepttel folyamatosan fújom ilyenkor, de csak ideiglenesen gyógyul.

2021. aug. 11. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Tanacsot nem tudok adni, de nekem lassan 2 eves az elso helixem, es ugyan ilyen. En most sima talpasat tettem bele, es probalom nem piszkalni. Akarhanyszor csereled, csak felszakitod a sebet belulrol. Ne piszkald. Egyenes szaru talps ekszer, es hagyd gyogyulni!
2021. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Első tanácsként:

Ne cserélgesd.

Második, mint amit leírt az első válaszoló, egyenes szárú, talpas ékszert bele, és még tetőzném annyival, vagy lehetőleg titán anyagút, ne túl hosszút és ne is túl rövidet (ne lógjon, de ne is szoruljon).

Harmadik, ápold octenisepttel napi 2-3x, lehetőleg ne áztasd ki, ne menjen rá más vegyianyag (hajfesték, hajlakk, hab, zselé, sminktermékek stb, és lehetőleg sampon se álljon rajta túl sokat, érdemes hajmosás után tisztítani). Ha két hónap elteltével sem változna, akkor octenisept helyett kezeld teafa olajjal, ha további két hónap után sem, akkor tetrán kenőccsel, és ha az után sem, akkor vedd ki, veszett fejsze a dolog.

Tisztításnál lehetőleg ne forgasd, és csak a minimálisat mozogjon. Tisztításhoz használj új fülpiszkálót segédeszköznek. Lehetőleg ne aludj rajta. Kerüld, hogy fizikai behatások érjék.

Sacperkábé nagyjából ennyit lehet tenni.

2021. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyél nagyon türelmes vele és nagyon vigyázz rá.

Az enyém júniusban volt 1 éves és most jutottam el arra a szintre, hogy teljesen begyógyult.

Mivel porcba van szúrva ezért 6-12 hónap a normál gyógyulási ideje

Sok sikert vele💜

2021. aug. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ReGina... ***** válasza:

Nekem szep 1. volt szúrva, tehát lassan nekem is egy éve.

Így napi szinten nincs már vele gondom olyan február-március óta.

Nekem is egyenes szárú talpas, titán ékszer van benne.

De nemrég valahogy kicsavarodott a feje, kiesett és ezért ki vettem, megtisztítottam magát az ékszert és akartam vissza tenni.

Na szóval fájt, ahogy bele tettük, és kellemetlen volt utánna 1-2 napig, talán még fel is dagadt picit.

Ez ilyen fajta ékszer, sok idő mire teljesen begyógyul, és nem tesz neki jót a mozgatás, cserélgetés.

De szerencsére, már napi szinten minden oke vele, ha nem éri valamilyen extra behatás.

Sok sikert és türelmet!

2021. aug. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!