Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Otthoni gél-lakkozás, aliexpre...

Otthoni gél-lakkozás, aliexpress: létezik, hogy 200 Ft-ért, ingyen postával megjön egy géllakk?

Figyelt kérdés

Most találtam rá az alira, ismerkedek vele. Egyelőre hihetetlen. Egyik-másik márkát itthon is lehet kapni, facebookon és krémmánián is j véleményeket olvasok róla. Itthon csak webshopból tudnám megrendelni, kb 1000 Ft, + postaköltség, amit 1200 Ft-nál olcsóbban még nem találtam.

Aztán van egy másik lehetőség: nagyobb kínai üzletekben hatalmas géllakk állványok vannak, lefotóztam néhánynak a "márkáját", hogy előbb rákeressek, ne vegek meg olyat, ami 1-2 naig bírja. Meglepődtem, mert ezekről is egész jó vélemények vannak. Van persze, amiről semmi, azzal nem foglalkozok. Ezek a kínaiban olyan 790-890 Ft körül vannak.

Na most aliexpress-en 200-400 Ft körül megapok egy ilyet. Most pl 204 Ft-ért böngészek, és a posta ingyen van. Egyelőre olyan hihetetlen nekem...


[link]


Régebben ebay-eztem, de ennyire olcsón még ott sem volt ilyesmi, illetve mióta változtak a vám törvények, szinte nincs is semmi ingyen postával. Hogy lehet az, hogy ez ilyen olcsó, jó is, és csak ennyibe kerül?

Van ali-s tapasztalatotok? HA megosztanátok velem, annak nagyon örülnék, akár más termékkel kapcsolatban is.



2021. okt. 2. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem van kb 100 alis lakkom, nagyon jók, valós, megkapod, de érdemes a picit drágább kategóriában nézelődni (500-1000ft között legalább). A venalisa lakkok pl verik az itthon vett 4 ezres márkás lakkom is.

Szerintem rendelj nyugodtan csak nézd meg előre a véleményeket és próbálj ki több márkát is

2021. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Venalisát is rendeltem! :)

Te régebben rendelgettél, vagy mostanában is? Tettek rá lusz költséget, vámezelési díjat, áfát, bármit?

2021. okt. 2. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább régebben rendeltem, akkor kb havi 100 csomagot(nem csak körmöst), úgyhogy tényleg bátran mondom, hogy megbízható oldal. Most is szoktam, vásárláskor ugye kifizetem a 27% áfát. Plusz költség eddig nem volt ezen felül, bedobják a postaládába ugyanúgy vagy érte kell menni, ha nem hozza ki a postás.

Rám még nem terheltek más díjat, de erre ne alapozz, szerintem simán lusták a postankon.

2021. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden csomag után (ha a Posta hozza és nem futárszolgálat) szállítási díjat kell fizetni. Ha megvan adva rendeléskor az email cím, akkor arra küldenek egy levelet, azon keresztül lehet ezt megtenni. Kisebb értékű csomagoknál ez 399 Forint. Ha nincs befizetve 2 napon belül, akkor ki fogja hozni a postás a rajta szereplő címre viszont akkor már 799 Forintot kell fizetni. Olyan opció, hogy nem hozza ki és nem fizetek érte, a mi környékünkön nem létezik.
2021. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Alis kozmetikumokkal az a baj, hogy nem ellenorzik a kicsi sargak, hogy milyen vegyszerbol mennyi kerul bele, aztan par ev mulva borrakkal diagnosztizalnak, akkor csak pislogsz.
2021. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

#4: ennek utánaolvastam. De még így is megéri, egyelőre úgy tűnik. Itthon 1000 Ft körül van egy gél-lakk. Ha rendelek a 200-400 Ft-osból néhányat, és a végén rádobnak 400 Ft-ot, még akkor is fényévekkel jobban jövök ki. Ráadásuul itthon is ezeket az "olcsóbbakat", amik 1000 Ft körül vannak, sok esetben csak webshopban lehet kapni, amire még ráteszne 1200-1500 Ft szállítási díjat.


#5: A rák az egy olyan valami, hogy sosem tudhatod, mitől alakul ki. Ez még a tudósok számára is egy rejtély, épp ezért lehet bármire ráfogni, hogy rákkeltő: a stresszre, a napfényre, a vegyszerekre, az ételekre, tényleg bármire. Na de te például ogy étkezel? Mert kizárnak tartom, hogy meg tudod oldani 100% organikusan. Azt max a dzsungelben élő bennszülöttek mondhatják el magukról. De amit megeszel, az is tele van E-számos dolgokkal, vagy kened magadra a kencéket, amik szintén tele vannak ilyesmivel. Ha ezt el is akarod kerülni, akkor is beszívod minden nap a benzingőzt, és ülsz az elektroszmogban, szóval ha ezeket valaha ki tudod iktatni, jelezd kérlek!

De hogy géllakknál maradjunk: a kicsi kínai nem ellenőrzi, mi van benne? Na de pont ugyanez a márka elérhető itt is, MAgyarországon, azaz kapott itt forgalmazási engedélyt. Szerinted azt itt gyártják, és szigorúbban ellenőrzik? Nem, ezt felejtsd el. Ezt is onnan hozzák be, sőt aki nagyban csinálja, az nem 200 Ft-ért rendeli, mint te vagy én, hanem mondjuk 60 Fz-ért. Aztán eladja neked 1000-ért.

És szerinted mennyi mindent eszel meg vagy kensz magadra vagy használsz, amit ugyanezek a kicsi sárgák gyártanak? Hidd el, többet, mint amit Marisa néni termel Mucsaröcsögén.

2021. okt. 3. 16:48
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A rák az egy olyan valami, hogy sosem tudhatod, mitől alakul ki. "


Van rengeteg anyag, ami rakkelto hatasat kutatasok igazoltak, ezert vannak szigoru eloirasok elelmiszerekre, kozmetikumokra, de egyeb hasznalati targyakhoz felhasznalt anyagokra is, ez eseket nalunk nagyon komolyan ellenorzik. Amit alirol veszel, lehet, hogy pont az, amit nalunk is jovahagytak, de az is lehet, hogy valami teljesen mas, es az egyaltalan nem mervado, hogy mit irnak a csomagolasra.

2021. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nagyon hiszel ebben, de attól még nem valóság. Ha forgalomba hozatali engedélyt kap, akkor igenis mérvadó, hogy mit írnak a csomagolásra, mert ha nem azt írják rá, ami benne van, akkor nem kap engedélyt. (Hogy ezt esetleg kijátsszák, abba itt most ne menjünk bele, mert az már törvényszegés, és büntetendő.)

Szóval az első csomag megjött, egy base és 2 szín, a minősége teljesen rendben van.

Jövő hétre még várok csomagokat, mert 5-6 eladótól rendeltem.

A szállítást úgy írták, hogy november vége, gondolom belekalkulálják, hogy elakad a vámon. Azaz 2 hónapra ígérték, ehhez képest 3 hét alatt itt volt.

Azóta is olvasom az alis csoportban a tapasztalatokat, és én is kb ezt tapasztaltam: semmiféle értesítő nem jön, semmit nem kell ráfizetni, egyszer csak kihozzák. Nincs vám, nincs kezelési költség, nincs semmi plusz. ezen felbuzdulva tegnap rendeltem még van 10 újabb színt. :D

2021. okt. 24. 19:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezt mondom en, hogy amit te alirol rendelsz, annak nem biztos, hogy van engedelye nalunk, mert senki sem ellenorzi.
2021. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok, értem, de ezeknek egy részét itthon is lehet kapni. És abban biztos vagyok, hogy nem hoztak létre itt egy gyárat, ami ugyanazon a néven gyártana itt. Nem érné meg. Biztos, hogy ők is megrendelik Kínából, 100 Ft-ért, mert nagy tétel, és nekünk elaják 1000-ért. Sokan meg is veszik, mert a külföldi rendelésben nem bíznak. De ha már itt is forgalomba kerül, akkor csak megfelel, nem?
2021. okt. 24. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!