Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Otthoni gél-lakkozás, aliexpre...

Otthoni gél-lakkozás, aliexpress: létezik, hogy 200 Ft-ért, ingyen postával megjön egy géllakk?

Figyelt kérdés

Most találtam rá az alira, ismerkedek vele. Egyelőre hihetetlen. Egyik-másik márkát itthon is lehet kapni, facebookon és krémmánián is j véleményeket olvasok róla. Itthon csak webshopból tudnám megrendelni, kb 1000 Ft, + postaköltség, amit 1200 Ft-nál olcsóbban még nem találtam.

Aztán van egy másik lehetőség: nagyobb kínai üzletekben hatalmas géllakk állványok vannak, lefotóztam néhánynak a "márkáját", hogy előbb rákeressek, ne vegek meg olyat, ami 1-2 naig bírja. Meglepődtem, mert ezekről is egész jó vélemények vannak. Van persze, amiről semmi, azzal nem foglalkozok. Ezek a kínaiban olyan 790-890 Ft körül vannak.

Na most aliexpress-en 200-400 Ft körül megapok egy ilyet. Most pl 204 Ft-ért böngészek, és a posta ingyen van. Egyelőre olyan hihetetlen nekem...


[link]


Régebben ebay-eztem, de ennyire olcsón még ott sem volt ilyesmi, illetve mióta változtak a vám törvények, szinte nincs is semmi ingyen postával. Hogy lehet az, hogy ez ilyen olcsó, jó is, és csak ennyibe kerül?

Van ali-s tapasztalatotok? HA megosztanátok velem, annak nagyon örülnék, akár más termékkel kapcsolatban is.



2021. okt. 2. 16:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
57%

Kozmetikumok importalasahoz nagyon szigoru eloirasoknak kell megfelelni, az importorok es kereskedoket meg rendszeresen ellenorzik, nem kockaztatnak mindenfele tisztazatlan szarmazasu szirszarral okosban: [link] Szoval nagyon alaposan le van papirozva, hogy melyik termeket kitol importalnak es az megfelel-e az eloirasoknak.


Te maganszemelykent meg nem tudod, hogy mi az, amit rendelsz, lehet, hogy ugyanaz a kis marka, amit nalunk is forgalmaznak dragabban, de az is lehet, hogy annak egy hamisitvanya (vagy maga a gyarto keszit belole olcsobb valtozatot olcsobb, egeszsegtelenebb alapanyagokbol, amit nem EU-ba exportal.).

2021. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Lehet...lehet. Magyarul semmi bizonyítékod vagy információd nincs, és kb a nullával egyenlő ennek az esélye, de valamiért ragaszkodsz ehhez az elmélethez.

Azt halkan megsúgom, hogy kis országunkban kiemelkeddően magas az ÁFA, és a termékeket súlytó adók, talán a legmagasabb is az egész EU-ban. Indiában, Kínában legyártatni és utaztatni dolgokat még mindig fillérekbe kerül, az itteni árakhoz képest. Talán újdonság számodra, hogy a termék előállításának költsége minimális a végfelhasználói árhoz képest. Ami megdobja, az a rengeteg adó, vám, és a mohó kereskedők haszna. Azért kereskednek, mert ebből akarnak megélni. És mivel mire hozzád eljut, nem egy kereskedőn megy keresztül, mindenki ráteszi a saját hasznát, és senki sem 2-3%-ot akar keresni rajta, mert nem érné meg. 4x-5x 10-20% pedig azt eredményezi, hogy aminek az előállítása 20 forintba kerül, azt te a boltban 1500-ért fogod megvenni, és elhitetik veled, hogy milyen jól jártál. Közgazdaságtan, ez az egyik szakmám. De ha valki nem akarja megérteni, azzal nem nagyon tudok mit kezdeni, nem is kell ezzel mindenkinek foglalkozni, elég, ha csak megveszed.

A boltban a fentiek mellett még ki kell termelni a helyiség százazres nagyságrendű bérleti díját, a rezsit, az alkalmazottak bérét, az utánuk fizetendő járulékokat. Nézzük csak: egy ilyen bolt sosem a város szélén van, hanem a belvárosban. Bérleti díj kb 150-200 ezer. Alkalmazott szintén kb 150 ezer, járulékai hasonlóan 150. Ez fél millió, és még nem adott el semmit. Azon felül kell még a hasznát begyűjteni a tulajnak, hogy ezeket mind kifizette, és megvásárolta a készletét, benne áll a pénze. Ugye az ezek után egyértelmű, hogy ezeket nem fogja kitermelni, ha egy termékre +10 vagy +100 forintot dob rá? És nem fog kockáztatni - jó eséllyel, egy milliós nagyságrendű büntetést, mert lenyomozhatatlan és kétséges összetételű dolgot árul.

Azt hiszem, túl sok is volt ez ide, ez a szépség kategória. De talán átment, hogy ha az adókat, a vámot, a többszöri eladói hasznot kivesszük, akkor ugyanazt a terméket teljesen normális, hogy tizedáron kapjuk meg.

tudnék még példát írni, csak nem látom értelmét.

2021. nov. 4. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!