Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha 16 db parfümöm van, az...

Ha 16 db parfümöm van, az nagyon sok egyszerre?

Figyelt kérdés

Hosszú évekig egyáltalán nem volt parfümöm, de fiatal felnőttként egyre több olyan illattal találom szemben magam, ami illik hozzám és tetszik, hogy kicsit elkapott a hév. Rengeteg kis mintám is van, de azokat nem számolom ide. Mindet az elmúlt egy év alatt szereztem be, és napi rendszerességgel használom őket.

Nem gagyi, filléres illatokról beszélek, van a kollekciómban niche, luxusmárkás, illetve jobb minőségű celebparfüm is (Ariana Grande, Britney Spears). Ebből egy kétszer van meg, egy kisebb és egy nagy verzióban.

Mindnek 3 év a szavatossága elméletileg, kivéve a 3 Victoria’s Secret testpermetnek, ami egy év.

Nem a halmozás a célom, hanem az, hogy szavatosság végéig el tudjam használni őket, amire jó sok időm van még.

Szerintetek ez még tűrhető mennyiség, vagy túl sok?



2021. okt. 7. 14:32
A kérdező szavazást indított:
Ez nem sok, hanem kevés. Nekem ennyi sem lenne elég egyszerre.
Tűrhető/átlagos mennyiség.
Sok, de szerintem elhasználható szavatosságig.
Sok, nem fogod mindet elhasználni szavatosságig.
Micsoda pazarlás! 😠😠😠
40 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Dobd ki a felét.


Most mégis mit vársz? Ügyes vagy, nagyon szépek biztos.

2021. okt. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is sok van. Annyira nem érdekel, nem hiszem, hogy tönkremegy a szavatosság lejárta után. De ha annyira zavar a szavatosság, akkor vedd a legkisebb kiszerelést.
2021. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, a parfümök közül a legtöbb 30 ml-es, a testpermeteket leszámítva csak 3 van, ami nagy kiszerelésű (100 ml).
2021. okt. 7. 14:36
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Jó, mondjuk a testpermetet minek számolod bele? Az nem parfüm.Viszont feleslegesnek felesleges, főleg ha vannak rendes parfümjeid is.
2021. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1 ml parfüm 7 fújás.

(30*7*15+100*7*2)/4fújásnaponta=1085 nap. Tessék nem fog rádrohadni.

2021. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tom, nekem nem tűnik soknak. Kiszereléstől is függ.


Én is szedetem a parfümöket, van pl Jo Malone, Victor & Rolf, Library of Fragrance meg független, amatőr parfüméria mint pl Black Phoenix Alchemy Lab termékei is a kollekciómban.


Ez is egy hobbi, van aki warhammer figurákra, más meg képregényekre szór el ennyit.


Nekem 20 nál is több van, de kicsik.

Sok? Talán. Van olyan, amit vakon vettem, és soha nem használok majd? Igen.


Van olyan, amit teszter alapján, és még így is úgy vagyok vele, hogy valszeg nem fogom annyira szeretni? Igen.


Mondjuk én jó finnyás vagyok, nekem a Britney meg az Ariana nagyon basic, én ezeket eleve kerülöm. Szóval ne aggódj, lehet ez "rosszabb" is 😅🤣

2021. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez felesleges pénzkidobás. Nekem 3 parfümöm van, egy 75 ml és két 100 ml, mindegyiket 20 ezer körül vettem és kitartanak legalább egy évig. Minőségiek és tudom őket váltogatni, de fel nem foghatom, hogy mi értelme lenne szórni a pénzt még többre…
2021. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kibírnak ezek többet is, mint 3 év. Nekem ennél egyébként jóval több van, de nem érdekel, a pénztárcám kibírja, másra nem költök igazán.
2021. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van 10 éves parfümöm is, ami még mindig tökéletes minőségű, úgyhogy ne aggódj, a drágábbak tartják a minőségüket ha jól vannak tárolva.

Szerintem amúgy nem sok, nekem átlag 15 parfümöm szokott lenni egyszerre, ezekből 3-4 kedvenc mindig 100 ml-es kiszerelésben. Értékben abszolút széles skálán mozognak, a legolcsobb jelenleg egy 1600 forintos La Rive, a legdragabb meg egy Comme des Garçons. Mindegyiket nagyon szeretem, hangulattól függ hogy melyikért nyúlok.Nem tudnám évekig ugyanazt az egy-két illatot használni.

2021. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem sok, mert nem fogod tudni elhasználni. Az évek alatt pedig bizonyos jegyek lebomolhatnak a parfümökben, és emiatt megváltozhat az illatuk. Én pl. azért se szeretek annyit tárolni egyszerre, mert tele van alkohollal, ami tűzveszélyes.
2021. okt. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!