Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A dm-ben, Rossmannban miért...

A dm-ben, Rossmannban miért ilyen igénytelenül vannak kitéve a smink termékek? Miért ilyen ritkán töltik fel a sminkes polcokat?

Figyelt kérdés

Hányingert kapok lassan attól, ahogy ki szoktak nézni a sminkes "pultok" ezeken a helyeken.

Az utóbbi pár évben már szinte soha nincsenek feltöltve, a népszerűbb termékekhez konkrétan nem lehet hozzájutni. Kb. havonta-kéthavonta szokott lenni leárazás, előtte mindig feltöltik, nyilván néhány nap alatt szinte üresre lepusztítják, aztán a következő leárazásig így áll.

A másik probléma, hogy nem minden üzletben vannak kitéve teszterek, ezért az emberek az eladásra szánt sminkeket bontogatják és kenegetik magukra, majd visszateszik a polcra a többi közé (mondjuk sokszor akkor is, ha egyébként van teszter). Nincs se fólia, se doboz, se semmi, amiből az ember egyből láthatná, hogy valaki már felbontotta és használta előtte az adott terméket. Sokszor kifolyatják, összekenik a csomagolást (pl. egy szájfénynél) és utána úgy áll hetekig a polcon, hogy mindenki összekenje vele a kezét, aki megfogja.



2022. máj. 5. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ėn is ėszre vettem, valahol nagyon durvàn nėznek ki a sminkek onnan nem is vàsàrolok semmit, valahol abszolút le van pusztitva, ahol meg van, ės mėg ki is nėz valahogy ott meg az ösrėgi kínàlatok vannak, pl ėn instàn is követem az essence, catrice, meg egyėb drogėriàs màrkàkat milyen ùj termėkek jönnek, ės ezeket nem is làtom a drogėriàban, okė hogy nyílvàn külföldön több a vàlasztėk, de akkor is, ėn a böràpolòs cuccokat is veszem Geek&georgeus, purito fenyvedoje stb, ės kb a nagy westendi dm be kell mennem hogy ezeket be tudjam szerezni, nagyon ratyi a vàlasztėk, teljesen egyet ėrtek veled hogy egy kettö ùgy nėz ki mint az okàdėk alapozòkròl rùzsokròl nem is beszėlve, màr pl szàjfėnyt szempilla spiràlt nem is vàsàrolok ùgy hogy nem veszem ki a tubusbol az aplikàtort hanem picit megnėzem higy az oldala festėk maradėkos e ha nem akkor mėg senki nem bontogatta ės akkor nyugodt szívvel veszem meg hogy sem kötöhàrtya gyulladàst sem herpeszt nem fogok kapni :D. Egy kėt Douglasbe is a mac polc kataszròfa volt.
2022. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Én pont ezért csak olyan terméket veszek meg ahol a termék vagy a doboza címkével le van ragasztva.
2022. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 én is, sok drogériás sminknél is le szokott lenni ragasztva (pl. a Catrice termékei). Csak baromi idegesítő, amikor még egy esetleg feltöltött polcon is egy adott színű termékből az ÖSSZES címkéje fel van tépve, hiába van teszter.
2022. máj. 5. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hál Istennek ahol én lakok ilyennel még nem találkoztam sűrűn, de katasztrófa. A kedvencem mikor maga a teszter is már undorìtóan szét van maszatolva.
2022. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint volt drogériás dolgozó, azt tudom mondani, hogy azért, mert nincs munkaerő. Egy eladónak rengeteg dolga van, az állványok szépen tartása csak az egyik. Ha te vagy egyedül egész nap az osztályon, akkor nem lesznek szépek az állványok. És te vagy egyedül egész nap, mert a cég is smucig, és nincs is munkaerő, pedig már bárkit felvettük, akinek keze-lába megvolt, de az is lekoccolt pár hét alatt (mondjuk ez covid előtt volt).

Plusz a vevők is undorítóak, pl a szempillaspiráloknál használt rugós tárolókat nem képesek használni, kiveszi, de visszarakni nem tudja (nem akarja), ezért random beb.ssza valahova az állványba. Mondjuk hozzá tartozik, hogy némelyik állvány is nagyon gagyin van megcsinálva, azt hiszem nekem a Rimmel volt a rémálmom, az szabályosan kilőtte pl a spirálokat ha nem vigyáztál. Csomó minden beesik az elemek közé-mögé, ezeket max a féléves leltárnál van időd kiszabadítani. A vevők mindent kibontanak, azt is, amin fólia van. Az állványra kenik a rúzst meg a körömlakkot. Beledobják az állványba a szemetüket, csokipapírt, rágót.

A cuccok egy hatalmas raktárban vannak. Az nem úgy van, hogy elfogyott az Essence 010-es Shine rúzs, és akkor te azt tudod hogy hol van, bemész és kirakod. Ehhez ki kell pakolni az egész több ládányi ömlesztett árut, ami egész napos munka, és amivel megint csak alig haladsz, mert kasszázol, segítesz a vevőknek, leltározol, takarítasz.

Tesztereket külön a cégnek kell küldeni legtöbb esetben, nem a "rendes" áruból veszed ki. Ha nem küld, akkor ez van, nincs teszter. Mi szar környéken voltunk, csomószor már aznap ellopták, hogy kiraktuk. Akkor pár hétig-hónapig a cég nem küld újat.

Nagyobb akciók előtt berendeltek rengeteg diákmunkást, és akkor ők feltöltötték a polcokat. De a hétköznapokban nem járt diákmunkás.

Meg ami még eszembe jutott, hogy alapból ott kezdődnek a problémák, hogy az állványokat mi raktuk össze, ha mondjuk jött egy új termék, és emiatt változott a polckép, akkor ahhoz kiküldtek egy német nyelvű fekete-fehér kicsi képekkel teli útmutatót, hogy hogyan is kéne összerakni. Akkor azzal szendvedtünk, de persze csomó elemet nem küldtek ami kellett volna, azokra leadtunk rendelést, de hónapokig nem küldték, közben akkor az oda tartozó termékeket nem lehetett normálisan bepakolni... Rémálom volt egy-egy ilyen polcátalakitás.

2022. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Régebben majdnem minden drogériában volt biztonsági őr, emiatt utáltam is bizonyos üzletekbe járni, mert hülyét kaptam tőle, hogy a nyakamban lihegtek, miközben a tamponokat nézegettem a polcon. Manapság többnyire a bejáratnál állnak és a munkájuk abból áll, hogy köszönnek a vevőknek. Arra talán azért jók lennének, hogy a sminkes állványoknál rászóljanak az igénytelen, primitív, termékeket bontogató és össze-vissza kenegető vásárlóknak.
2022. máj. 8. 16:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nálunk sajnos sokszor nem volt őr egyáltalán. Meg ha volt is, a luxus sminkeket, parfümöket nézte, az ilyen Essence, Catrice pultok nem is nagyon látszottak neki, vagy ha igen, akkor is olyan rossz minőségben, hogy alig lehetett kivenni valamit. Mondjuk Dm-ben Rossmannban ugye pont nem nagyon van luxus, tehát igen, nyugodtan figyelhetné hogy ne baromlják szét a sminkeket. Én pl mióta láttam mi megy ilyen helyeken, alig tudok spirált venni, pont azért mert csak fóliásat szeretnék, azt meg alig találok.
2022. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még itt mind értem, amit leírtatok, de a gyártóknak miért nem jut el odáig, hogy befóliázzák a termékeket, vagy legalább egy kis ragasztós zárat rakjanak rá. Nehogy már akkora plusz költség legyen. Jó környezetvédelem meg minden, de azért az ilyen termékeknél marhára nem mindegy a higiénia...
2022. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 én emiatt gondolkozok, hogy csak notinoról vagy hasonló oldalakról fogok sminkeket rendelni ezentúl. Alapozót nem használok, korrektorból tudom az árnyalatom, más termékeknél pedig nem fogok a kardomba dőlni, ha fél árnyalattal eltér a szín attól, amit a képen láttam. Gondolom a Rossmann sem attól fog csődbe menni, ha én és még pár ember nem ott vesszük majd a sminkeket.
2022. máj. 8. 19:14
 10/10 anonim ***** válasza:
9-Es ennek csak az a veszèlye hogyha defektes darabot fogsz ki akkor hogy reklamàlsz? Illetve több pénz hisz szàllitási díj akkor 200ft a notinon hogy alaposan be tekerjėk bubi fòliàval mert dobàljàk a csomagokat, èn is rendelek nèha lemosòt notinorol.
2022. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!