Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan lehetnék sminkes?...

Hogyan lehetnék sminkes? Milyen végzettség kell hozzá? Minden képzés 1M felett van? Ez reális? Ezekkel a képzésekkel tudok dolgozni?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni, hogy milyen iskola szükséges ahhoz, hogy tudja dolgozni? Kicsit össze vagyok zavarodva. Valahol azt olvasom, hogy csak kozmetikus OKJ-s képzéssel lehet valaki igazi sminkes itthon. Ez feltétlen kell? Vagy esetleg van olyan smink iskola ahol kapok egy olyan képesítést amivel elmehetek dolgozni?

Nem izgat, ha nem lehet vele sokat keresni vagy, hogy sok idő mire beindul. Szeretném elkezdeni, mert eddig is már csináltam ismerősöknek esküvőre és szalagavatóra sminket. De ugye ez csak “gyakorlás”. Szeretnék hivatalosan is majd ezzel foglalkozni. De nem tudom, hol kezdjem el. Mit érdemes? Csúnyán hangzik de mi az ami papírt ad? Ha lenne papír úgy gondolom onnantól már csak tapasztalat, stílus és alázat kérdése. De egyenlőre nem tudom hol kezdjek neki.



#munka #smink #kozmetika #Smink oktatás #Sminkes szakma #Smink iskola
2022. márc. 30. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Megkell nézni a képzések weboldalán, hogy a tanúsítvánnyal amit kapsz ha elvégzed a sminkes képzést indíthatsz-e vállalkozást. Általában felszokták tüntetni a weboldalon.

Vagy elvégzed a kozmetikus képzést amin belül oktatják a sminkelést is, ezáltal több lábon fogsz állni, több mindent csinálhatsz vagy mivel megváltozott az okj emiatt indítanak olyan képzéseket ami sminkes+műszempilla építő képzés egybe. Én mindenképpen azt javaslom hogy másba is gondolkozz ne csak a sminkelésbe. 1 millió feletti képzés szerintem erős túlzás, 300-500 ezer ft szokott lenni átlagban.

2022. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!