Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan különböztetem meg...

Hogyan különböztetem meg férfiként a kölnit és a parfümöt? Van lényegi különbség?

Figyelt kérdés
Érdemesebb egyiket vagy másikat választani?

2022. máj. 8. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

A parfüm egy magasabb kategória.


A kölni kifejezés elég régies, és alacsonyabb minőséget jelent.

Legalábbis ha azt hallom valaki kölnit visel, az nekem eleve 50+ éves, és/vagy piacon, aluljáróban veszi ezt.


Szóval, növekvő sorrendben:


•Vannak a testpermetek, amiket általában úgy feltesz az ember, de gyorsan el is illannak.


•Az eau de cologne (edc) a leggyengébb típus, olcsóbb is. A kölni szó is innen ered, de a legtöbb bolt már EDCnek hívja.


•Az EDT (eau de toilette) egy enyhébb kategória


•Az EDP (eau de parfum) gyengébb mint az igazi parfüm, de a középkategórián belül mèg jó minőség.


•Az igazi parfüm koncentráltabb, minőségi, és általában csak parfümériákban, márkaboltokban lehet kapni.

2022. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Isti22 ***** válasza:
77%
Rá van írva a dobozra / üvegre :)
2022. máj. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rá van írva a dobozra meg az üvegre. Férfiként inkább az EDT EDP vonalon maradj. A kölni (EDC) túl gyorsan elillan, a parfüm túl tömény.
2022. máj. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!