Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Begyulladt septum piercing?

Begyulladt septum piercing?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja lett szúrva a septum piercingem a szüleim nem tudnak róla ezért be fordítva kértem eleve hogy ha majd meg gyógyult ki fordítom ,tudom hogy nem szabad forgatni ezért is tettem így.

Viszont nem értem miért de egyre rosszabbodik az állapota azóta kezelem folyamatosan, octeniseptel, nem gyógyul meg . Már el jutottam arra a szintre hogy nagyon nagyon fáj ha fertőtlenítem akkor is , nagyon csíp és szúr ha véletlen hozzá érek fertőtlenítés közben, vagy akár csak az orromhoz hozzá ér valaki/valami, főleg az egyik oldalon fáj, ott van a sebnél ilyen kis púp szerüség de nagyon picike, ilyen feketés színe van . Egyszerűen már nemtudom mit csináljak meg fogadtam hogy nem szedem ki már csak a pénz miatt is ( több mint 20 ezret fizettem rá sajnos mert újra kellett szuratnom és minden szart megvettem rá) De már szívem szerint csak ki tépném annyit szenvedtem vele , de kiszedni sem bírom annyira fáj , meg se tudom mozdítani 😨 nagyon kétségbe vagyok esve nemtudom mit tegyek , nem szeretnék piercerhez menni mert valószínűleg nagyon fájna még az is ha csak meg mozdítja, ja rendes piercernél volt szúrva, Már itt bőgök két órája hogy ez itt lesz örökre az orromba szóval légyszi valaki segítsen 😭 könyörgöm 😭😭 , a nyaralásomat is el rontotta mert nem tudtam vele vízbe menni se a Balatonon , az egész nyaram el baszta , már gyűlölöm az egészet 😕 .



2022. júl. 11. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a helixem volt igy, tobbszor is. Meg a nostril is. (Septummal szerencsere semmi problemam nem volt.) Radagadt az ekszerre, folyt belole a veres genny, es fajt meg az is ha csak a szel megfujta.

Tengeri sos vizzel kezeltem vagy napi 3-4x, vagy amikor eszembe jutott akkor tobbszor is akar, meg ezek elott MINDIG lefertotlenitettem. Csak tiszta kezzel hozzanyulni, es lefertotleniteni. Ne piszkald, ne mozgasd feleslegesen, csak artasz vele.

Ami meg nekem eddig minden egyes piercing gyulladasnal bevalt, az a teafa olaj. Sokan leszoltak mar itt gyk-n erte, hogy nem jo, de nekem eddig kivetel nelkul mindig rendbe hozta. Es nem vizzel higitva, hanem tisztan. Picit csipi, de 1-2 nap alatt lehuzza a gyulladast. Fertotlenit is a teafa olaj. Fulpiszkalot belemartod, es minden fertotlenites es sos-vizes kezeles utan lekenegeted ovatosan a lyuk kornyeket.


#1: kar volt kommentelned. Semmit nem segitettel a kerdezonek ezzel.

2022. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 es:, köszönöm mindenképpen ki próbálom ezeket☺️ Ha az orromhoz kicsit is hozzá érek kívül , nagyon fáj párszor sajnos volt már hogy meg dobták labdával , vagy tesóm bele ütött véletlen akármennyire próbálom védeni ezektől mindig ütődik sajnos , múltkor például véletlen álmomban ütöttem meg és arra ébredtem hogy nagyon fáj, szóval lehet ezek miatt nem gyógyul 😞 . 1 es: köszi a semmit.
2022. júl. 12. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Persze, lehetetlen annyira ovni egy (foleg friss) piercinget legyen szo barmilyenrol, hogy semmikepp se seruljon gyogyulas kozben. Nekem anno a helixemet tepte meg parszor az akkor 3 eves kisfiam 😅 belekapaszkodott es megtepte. Tavaly mikor szurattam a septumot, 1-2x belefejelt az orromba. Az ilyenek elofordulnak, de azert probalj meg minnel jobban vigyazni ra. Kitartast a kezeleshez meg a gyogyulashoz! Ha gondolod, majd irhatsz meg hogy sikerult-e rendbe hozni, kivancsi lennek 😊
2022. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 es:Igen hat barmennyire probalkozom mindig be gyullad valamiert jo hir hogy a mai fertotleniteseknel nem csipett mar annyira remelem ez a gyogyulas jele:) koszonom a segitseget mindenfelekeppen irok meg ide hogy gyogyul e stbb :))
2022. júl. 14. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Na van azota valami valtozas? Remelem sikerult rendbe hozni azota 😊
2022. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, bocsi hogy most válaszolok csak nem voltam gyakorin mostanában. Azóta is kezelgetem napi 1-2x. Már egyáltalán nem fáj fertőtlenítésnél vagy ha véletlen közben kicsit meg mozdul😊 úgy érzem gyógyulgat de még nem az igazi. Azóta egyszer érte kis ütődés mikor álmomban véletlen meg ütöttem az orrom és arra ébredtem hogy nagyon fáj 😂 De ez régebben volt, Amúgy egész szép már a seb is remélem szeptemberre meg gyógyul teljesen és ki tudom majd fordítani. Egyépként jól esik hogy érdeklődsz, és köszönöm a segítséget mégegyszer😊
2022. aug. 4. 23:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!