Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, hány évesen sminkeltet...

Lányok, hány évesen sminkeltetek először (akár körömlakkozásról, akár hajfestésről, akár rúzsozásról van szó)?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 12:47
A kérdező szavazást indított:
Már 10 éves korom alatt is.
10-14 évesen.
14-18 éves korom között.
18-30 éves korom között.
Csak 30 éves korom felett.
40 szavazat
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Fellépésre kikentek már olyan 10-12 évesen is. Magamtól 15 évesen vettem egy körömlakkot, mert rágtam a körmöm és le akartam szokni. 16 évesen befestettem a hajam. 16-17 évesen volt egy szemceruzám meg egy korrektorom meg egy cseresznyés labellóm. 18 évesen vettem egy fekete-szürke-fehér színekből álló szemhéjpúdert és azzal csináltam gót sminket a hétvégi koncertekre a helyi rockkocsmába :D suliba nem sminkeltem. Olyan 20-21 évesen kezdtem naponta sminkelni, ami szemfestékből állt, plusz koncertekre sötét rúzs. Kb. 25 éves korom óta van az, hogy egy full sminkben is lazán elmegyek bárhova meg meg is tudom normálisan csinálni.
2022. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Körömlakkot viszonylag korán kezdtem használni, mert nővérem is használt, így én is akartam mindig, kb 8-9 éves lehettem.

Sminkelni kb akkor kezdtem, amikor középsuliba kerültem, de csak szempilla, szemöldök, esetleg egy halvány rúzs.

Hajamat 20 évesen festettem először, balayage festéssel.

2022. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ovis koromban nyúztam már anyukámat, hogy fesse ki az én körmömet is vörösre. Meg is tette, de csak otthonra, nem mehettem el így sehova (ami szerintem helyes is 4-5 évesen).

12-13 évesen lett iszonyatosan csúnya pattanásos a bőröm, csúfoltak miatta, a szemem meg mindig is karikás volt, ekkor kezdtem el korrektort meg púdert használni. Ezeket most is szoktam+szemceruza. Rúzst meg pirosítót olyan 18-19 évesen állandóan használtam, most már csak nagyon ritkán, őszintén szólva lusta vagyok hozzájuk.

2022. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
16 evesen hirtelen a semmibol nagyon pattanasos lett a borom, akkoriban szoktam ra, hogy minden nap alapozot, korrektor es pudert viseljek. (Hormonalis oka volt a pattanasoknak, elotte sose sminkeltem) Akkor mar picit "vissza kellet festeni" az arcom egy kis pitositoval. Kontur akkoriban nem volt divat. Atlatszo szempillaspirallal probaltam letakaritani a pudert a szempillaimrol, mert amugy nem akartam suliba kisminkelve menni, csak szegyeltem az arcborom..
2022. aug. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen kiszőkítettük a hajamat egy énekversenyre, azóta szőke hajam van.


Sminket 8-9 évesen kezdtem, szintén a fellépések miatt.


Körömlakkot nem használtam, de 12 éves korom óta műkörmöm van.

2022. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen gyerek sminkszettem volt 4-5 évesen. De ezzel csak ilyen fakó barack színű, pink, sárga, meg kék szemhéj valami volt, kis tubus glitteres szájfény.



Na ezzel az öcsémmel össze vissza barmoltunk, kb annyi előnye volt, hogy nem fipctollal rajzoltunk egymásra, és legalább nem volt (remélem) mérgező.

2022. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

kieg: a lábkörmömet talán egy évvel később festettük ki először.


Én marhára "kreatív" gyerek voltam, szóval a szüleim gyorsan rájöttek, hogy vagy vesznek rendes cuccokat, vagy az alkoholos filc lesz az, amit magamra kenek. 🤭


A hajamat is próbáltam filccel befesteni, aztán 12-13 évesen hennával festettem vörösre, majd jött a fekete kb 14 évesen. Azóta kb nem láttam a természetes hajszínemet.



Sminkelni napi szinten egyébként nem nagyon szoktam, ez a natúr "se smink" nekem nem éri meg, ha nekiállok, akkor már legalább egy színes rúzs vagy egy látványosabb spirál legyen benne.

2022. aug. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kislányként próbálgattam a sminket, de azóta sem szoktam rá, nem is fogok. Nyilvános helyen életem során összesen egyszer voltam teljesen kisminkelve. A körmeimet (valószínűleg) alsós korom óta lakkozom, bár voltak benne hosszabb-rövidebb szünetek. A hajamat csak nemrég, 34 évesen kezdtem festeni.
2022. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajam először 15 évesen volt befestve.

Sminkelni 17-18 évesen kezdtem.

2022. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sminkelni 15-16 évesen kezdtem el. Szájfény, nude rúzs, szempilla spirál, és néha egy nude szemhéjfesték azt is visszafogottan. Egyszer sminkelt ki egy barátnőm teljesen, de egyáltalán nem tetszet. Igaz voltak (és vannak néha a mai napig) pattanásom vagy miteszerem, de azt tonikkal vagy bőrradírral a nagy részét elintéztem, így alapozott vagy korrektort nem használtam. Néha felteszek hidratáló primert a szemem alá, hogy a sötétebb foltokat amik a száratság miatt jött létre elhalványitsam. Hajamat, és a körmömett sose festettem be, és nem terveztem még.
2022. aug. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!