Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kellemetlen lenne a nőknek...

Kellemetlen lenne a nőknek smink nélkül élni?

Figyelt kérdés

Nyilván ez egy elég összetett kérdés, mindenki más, van aki nem sminkel, vna aki keveset, van aki sokat, általánosan fogalmaztam direkt. Láttam egy posztot amin egy celeb egy reklámhoz smink nélkül mutatta magát, és nagyon sokan elismerték hogy mekkora hőstett volt ilyet csinálni social medián.


Ez a fajta gondolkodás mennyire elterjedt? Csak ezen az oldalon voltak ilyenek az emberek, vagy sokaknak tényleg félelmet okozna, ha mások látnák hogy hogy néz ki valójában? Mert szerintem ez a fajta szemlélet szerintem egyáltalán nem egészséges, elképesztően káros a szellemiségre ha minden nap jelentősen meg akarod változtatni azt ahogy kinézel.


2022. dec. 6. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kellemetlen lenne, púder nélkül sajnos zsírosan fénylik az arcom amit nem szeretek. Többször is kérdezték olyankor mások, hogy hova futottam, vagy edzettem-e korábban, vagy miért vagyok "izzadt" és csurom víz.

(Nyilván nem megoldásnak szánom a púdert, csak tünetmentesítésnek, de az nekem fontos)

2022. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a smink nélkül nem megyek sehova típus vagyok 😂 de ez szerintem nem arról szól, hogy rejtegetném az igazi arcom. Inkább ha jól sminkelsz akkor az arcod szép részeit kiemeled, a kevésbé szereted részeiről meg elviszed a hangsúlyt. A saját arcom marad csak a lehető legjobb formáját mutatom 🙂
2022. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Metionin ***** válasza:
100%
Én szeretek sminkelni de simán elmegyek bárhová nélküle is. Szerintem nem akkora dolog smink nélkül lenni, a legtöbb általam ismert nő pl. nem is sminkel hétköznapra. Inkább az a gáz, hogy sokan úgy szeretnek másokkal foglalkozni, beszólni, megjegyzéseket tenni a másik külsejére, hogy sokan azért nem szeretnek emberek között smink nélkül megjelenni.
2022. dec. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem használok sminket, de nem érzem, hogy bármi károm lenne belőle :D

A szempillám dús és hosszú, a szemöldököm is látszik, azokat így nem kell kihúzni. Az ajkam nagyon vékony, szóval azt hiába kenném ki akármivel. A pattanások, bőrhibák így nyilván látszanak, de azokból nincs is olyan sok, meg engem különösebben nem zavar. Ha valakinek nem tetszik, úgyse fogja megjegyezni. Úgy vagyok vele, hogy ami nekem nem tetszik az arcomon (pl orrom formája), azt úgyse lehet kijavítani festékkel, akkor meg nem szenvedek vele. Soha, egyszer se szóltak meg, hogy emiatt igénytelen lennék.

2022. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Fiatalon sehova sem mentem smink nélkül. Most 39 vagyok és sohasem sminkelek. akkor semmi önbizalmam nem volt, most van.
2022. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem lenne kellemetlen, nem is használok sokat, de nekem olyan lenne, mint kócosan utcára menni.
2022. dec. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és hogy nem vettétek sértésnek a kérdést!
2022. dec. 7. 00:11
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos sokan nem mernek smink nélkül mutatkozni. Volt egy időszak, mikor én is így voltam. Most pedig heti 3x ha sminkelek, de sokszor még annyiszor se, és akkor is minimálisan. Élvezem a sminkelést, mármint magát a folyamatot. Kikapcsol. Viszont smink nélkül is simán el megyek valahova.


Viszont tény, hogy sokak nem mernek smink nélkül mutatkozni. Az a baj, hogy az ember az interneten mindenhol csak a tökéletes bőrű, testű lányokat, nőket látja, de sokszor ők is csak a smink, photoshop miatt tűnnek tökéletesnek. Szerintem ez legfőképp a fiatalabbakat érinti, mert egy felnőtt valószínűleg már megérti, hogy amit lát az interneten, az nem mindig igaz, a tökéletes bőrű lányok sem tökéletes bőrűek. Viszont amikor az ember fiatal, könnyen befolyásolhatja az, amit az interneten lát. Látja, hogy mindenki mindig milyen szép és csinos, és emiatt úgy érzi, hogy neki is kell a smink, hogy eltakarja a hibákat, és hogy ő olyan lehessen, mint ők.


Szerintem azzal nincs baj, ha valaki sminkel, viszont csak ha valaki azért sminkel, mert fél mások véleményétől, meg hogy bántsák őt, az nem oké nyilván. Más élvezetből sminkelni, meg más azért sminkelni, mert kötelességednek érzed.

2022. dec. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez túl van fúja, a social mediában szeretnek mindenkire és mindenre ilyen jelzőket aggatni, mint pl elképesztően bátor, csak mert mondjuk nem tüntette el egy képről azokat a striáit, amik nyáron úgyis kb mindenkinek kilógnak a short alól.

Csomó nő ettől még simán jár smink nélkül. Én tiniként a pattanásos korszakban nem mentem sehova, a sarki kisboltba sem korrektor, alapozó, púder nélkül. Meg a szememet is erősebben festettem, de az hanyagolható volt, a lényeg a pattanások eltüntetése volt. És ha nem úgy sikerült őket eltüntetni, vagy a szokottnál több pattanásom volt, akkor az képes volt az egész napomat elrontani. Aztán felnőttem, rendbe jött a bőröm is meg az önbizalmam is. Most minimálisan sminkelek (szempillaspirál, rúzs, mert a szám is meg a szempillám is színtelen, így kifestve egy fokkal vonzóbbnak érzem magam). De sokszor teljesen smink nélkül megyek ide-oda. És nem érzem magam ettől hősnek vagy bátornak. Csomó nő soha nem sminkel.

2022. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért szeretek sminkelni mert sokkal csinosabbnak érzem vele magam. Vannak olyan napok amikor kimegyek sminknélkül bárhová, de fontosabb eseményekre mindig sminkelek.
2022. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!