Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kellemetlen lenne a nőknek...

Kellemetlen lenne a nőknek smink nélkül élni?

Figyelt kérdés

Nyilván ez egy elég összetett kérdés, mindenki más, van aki nem sminkel, vna aki keveset, van aki sokat, általánosan fogalmaztam direkt. Láttam egy posztot amin egy celeb egy reklámhoz smink nélkül mutatta magát, és nagyon sokan elismerték hogy mekkora hőstett volt ilyet csinálni social medián.


Ez a fajta gondolkodás mennyire elterjedt? Csak ezen az oldalon voltak ilyenek az emberek, vagy sokaknak tényleg félelmet okozna, ha mások látnák hogy hogy néz ki valójában? Mert szerintem ez a fajta szemlélet szerintem egyáltalán nem egészséges, elképesztően káros a szellemiségre ha minden nap jelentősen meg akarod változtatni azt ahogy kinézel.


2022. dec. 6. 18:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Tiniként úgy vakoltam mint egy kőműves. Manapság egy molekulányi sminket se hordok.
2022. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan szép, dús szempillám lenne, mint néhány fiúnak, akkor nem sminkelnék. De spirált használok, az meg magában nekem olyan... nem tudom. Akkor már felteszek egy színezett hidratálót is.
2022. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Sunshinedoll ***** válasza:
93%

Nem igazán értem, miért akkora hőstett ez v miért ajnározunk celebeket, akik nem sminkelnek, cserébe van egy rakás pénzük bőrgyógyászra meg esztétikára meg orvosokra meg privát séfre... aztán szidjuk a szerencsétlen nőket, akiknek az önbizalmuk utolsó morzsáját a sminkjük tartja egyben.

Szerintem ne akarjuk megmondani v megparancsolni más nőknek, hogy mitől érezzék magukat szépnek v vonzónak.


A én arcom hajlamos kipirosodni, így én személy szerint kicsit szoktam sminkelni a hétköznapokon, illetve szép szemeim vannak, amiket igyekszem kiemelni kis festékkel, szemceruzával v. szempillaspirállal, h még szembetűnőbbek legyenek.

2022. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem fejeztem be az első gondolatomat, arra akartam kilyukadni h könnyű szép és hibátlan bőrrel magabiztosnak lenni smink nélkül mint pl. a celebeknek, akiknek minden pénze és lehetőségemegvan a szép bőrre.

Én világ életemben a bőrömmel küzdöttem, ha nem aknéval, akkor pigmentfolttal, ha nem azzal, akkor bőrpírral, vagy szárazsággal, nyilván van, akit nem érdekel, van, akit jobban, de nyilvánvalóan azért a legtöbb ember önbizalmára kihat a bőr állapota.

2022. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ideális világban nem lenne hőstett. Én pl. azokat a nőket tartom hősnek, akik nem borotválják a lábukat. Olyan önbizalmam soha nem lesz.
2022. dec. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Már elég régóta nőként élek és soha nem sminkeltem :D egy női ismerősdöm sincs, aki igen.
2022. dec. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kellemetlen? Nekem nem anyira.. régen biztos ez nagyon kellemetlen lett volna amikor még nem tudtam elfogadni magam, meg nem emberi elvárásaim voltak magamal szemben.

Napjaimban 19-évesen azért ha kijön egy orbitális pattanás azért szivesen kenek oda korrektort hogy ne legyen anyira piros stb de egy egyszerü sétálásra nem kell a smink olyankor sem, emberi dolog :).

Viszont ha megjelenek valahol, munka helyre, megjelenés, találkozok valakivel, sokszor megyek plázázni smink nélkül, de ha van időm türelmem oda is szeretek :).

Imádom a cicás tusvonalas szemsminket, bronzert, orr konturozást, nude ajkakat vagy szájfényt ami csillog villog így télen highliter 😍 imádom a sminkelést, de nem azért hogy elfedjem magam, hanem mert imádom hogy ezt is ki lehet hozni az arcomból, meg ki próbálni termékeket. De van hogy napokig nem sminkelek.

2022. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért tényleg fura, hogy a férfiak sem a szőrösséget kérik számon a nőkön, hanem a sminktelenséget. Legyenek a nők természetesek - na de annyira ne.
2022. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem a smink a legfontosabb dolog az életemben, nem is kenek fel magamra túl sok sminket, megmutatom a smink nélküli arcomat is, lemerek menni úgy az utcára, de nem szeretek. Ha meg valami esemény van, fontosabb helyre megyek stb., pláne nem tudnám elképzelni, hogy semmi sminket ne tegyek fel. Elfogadom magam, de sminkben jobban szeretem magam, meg hát a legtöbb ember azért szebb sminkben, én is (most nem arra gondolok, amikor valaki kivakolja magát). Szeretem benne, hogy a kisebb pattanásaimat elfedi, alig látszik, a szemem alatt pedig sötétebb a bőr, ezt is kiegyenlíti, a szemem meg a szám ki tudom emelni.
2022. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

majmokat és patkányokat látnál az útcán. Magassarkúban és diszkrét skótkockás szoknyában. Kell valamivel eltakarni az aránytalanságot.


Kell e patkány alakú lábaknak plázacica kinézet és majom lábúaknak szerénység? Erre való a smink. Ellensúlyozza a megadott adottságainkat. Pacsi <

2023. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!