Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek ha átvertek az...

Mit tegyek ha átvertek az ezüst ékszerrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam anyukámtol egy ezüst karkötőt, ami eddig végig rajtam volt és csak 1-2-szer vettem csak le hiszen nagyon megszerettem. Még diák vagyok, úgyhogy sem munkavégzés nem lehet az oka, sem pedig otthoni vegyszer vagy bármi hasonló használata, hiszen olyankor mindig levettem magamról, de valamiért olyan mintha az ezüst elkezdene lekopni róla. Nem olyan mintha bizsu lenne, nem hagy zöldes foltot, viszont egy területen az ezüstöt felvaltotta egy barnás szín és ugyan úgy csillog, mint ahol még ép a felülete... El is mondtam ezt anyukámnak és teljesen ki volt akadva hiszen ékszerésznél vette. Ki is találtuk, hogy vissza visszük, viszont a blokkot sehol sem találjuk. Az lenne a kérdésem hogy van bármi esély arra, hogyha vissza megyünk akkor vissza adják az árát (hiszen ezek után nem mennénk becserelni egy masikra) vagy nincs semmi remény...

2023. ápr. 25. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az ezüst nem zöldül hanem feketedik, lehet megérné megpróbálni megtisztítani mielőtt nagy hévvel berohantok a panaszkönyvért?
2023. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van benne fémjel, akkor ezüst. Azt viszont tudni kell, hogy az ezüst ékszereket galvanikusan ródium bevonattal látják el, ami ellenáll az ezüstöt is megtámadó kénvegyületeknek. Ha azonban lekopik a ródium bevonat, ott már a bőrben levő kénvegyületek hatására is elkezdhet sárgulni-barnulni, mivel ezüst-szulfid réteg keletkezik rajta. Emiatt rendszeresen tisztítani kell az ezüst tárgyakat, éppen úgy, mint az egyéb háztartási ezüstneműt (tálca, evőeszköz), sőt, tárolni sem szabad pl. gyapotvattában, mert a gyapotvatta kéntartalma hatására is sötétedik a színe.
2023. ápr. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb fogkrémmel tisztítani, miután lekopott a ródium az enyém is elkezdett barnulni.
2023. ápr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy ezüst tisztító, vegyetek! Ha éjjel-nappal rajtad van, az ezüst is feketedik, néha meg kell ám tisztítani.
2023. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 26. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!