Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kezdő sminkelő vagyok. Mit,...

Kezdő sminkelő vagyok. Mit, hogyan vasszak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl a korrektor színére, hogy válasszam ki ami passzol az arc színemhez?

Csak alapsminket akarok csinálni viszont annyira kezdő vagyok, hogy nem tudom hogy álljak neki.


2023. aug. 20. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani, hogy a korrektor egy picit világosabb legyen, mint a te bőrszíned (főleg ha a szem alatti területre akarod felvinni). A lényeg, hogy nem tanácsos sötétebbet venni, a legjobb ha a saját bőrszínedhez hasonló, esetleg egy picit világosabb. Mindenképp üzletben vegyél először, mert amúgy is nehéz ilyeneket netről rendelni, de ha meg főképp nincs semmi tapasztalatod, akkor mindenképp egy üzletben válassz először. A legjobb az arcon kipróbálni a színt vagy a nyakon. Sokan a csuklón szokták, de úgy tudom az nem a legjobb, viszont ugye sokan nem akarják a bolti tesztert az arcukra kenni, ami érthető. Illetve nyilván a legjobb lenne természetes fényben kipróbálni a korrektort, de mind tudjuk, hogy ez sokszor lehetetlen, a mesterséges fény pedig nagyon csalóka tud lenni. Az a probléma, hogy igazából amikor hazamész és otthon rendesen felviszed a terméket, majd utána fogsz rájönni, hogy pontosan milyen is az árnyalata a bőrödhöz képest, meg milyen természetes fényben, illetve hogy milyen a bőrödön a felvitel után, besötétedik-e egy picit, stb. Szóval ez a korrektor, alapozó választás emiatt is nehéz, mert a boltban is sokszor teljesen mások a fényviszonyok. Viszont valahol el kell indulni, szerintem mindenki fogott már mellé alapozó, korrektor árnyalattal.
2023. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdőként egy szempillaspirál,szemöldökzselé esetleg szemöldökpúder,szájfény vagy egy szád színéhez hasonló szatén finisű rúzs, cc vagy bb krém max korrektor és egy púder elég szerintem.

Szemöldöknél figyelj, hogy nagyjából olyan színű legyen mint a hajad max egy picit sötétebb. Rúzsnál, szájfénynél is a természetesebbet válaszd. Púderből nekem a fehér színtelenek jöttek be a legjobban azzal nem lehet mellé nyúlni. Bb\cc krémnél annyira nem tudod elrontani. Én elsőnek kicsit sötétet vettem, de arckrémmel higítottam így világosabb lett ami már jó volt.

Illetve otthon csinálgasd meg párszor a sminked mielőtt nyilvábosan menném sminkbe. Bele fogsz tanulni és kitapasztalod, hogy miket szeretsz magadon csak gyakorlás!

2023. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!