Hogy sminkeljek?

Figyelt kérdés

Hogy sminkeljem ki magam SZÉPRE csak szempillaspirál és szemceruza segítségével?

Kérlek segítsetek!



dec. 22. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nincs olyan, hogy “szépre sminkelés”.

Van egy alap adottságod, ami lehet szép vagy előnytelen. (Nem feltételezem rólad egyiket sem). Arcvonásokat nem igazán tudsz vele javítani, változtatni, esetleg a kontúrral picit.

Sminkkel inkább kiemelsz, lefeded mondjuk a bőrhibákat vagy élénkebb arcot varázsolsz magadnak.

Na ha most neked a szemed az, ami előnyös, akkor használd az általad leírtakat.

Én a szemceruzát úgy használom, hogy: vízvonalra belül fehér, vízvonal alatt pedig külső saroknál sötétbarna, belső saroknál pedig szintén fehér. Alul a két színt összemosom. Ez nagyítja, tágítja a tekintetet, a belső szemzúgba rakok egy kis highlightert. Plusz kispirálozom a szememet. Néha műszempilla.

Viszont ha bőrhibád van, vagy ritkás szemöldököd, és emiatt érzed magad kevésbé szépnek, akkor azokon (is) kell segíteni.

dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Videók alapján, ezt gyakorolni kell, sokáig eleinte sokat rontasz majd. De nem attól leszel szép, hidd el smink nélkül az igazi
dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek a választ :)

Sokat segítetek vele <3

dec. 22. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ugyanaz a smink nem feltétlen áll jól két különböző embernek, bõrtípus miatt is, színtípus miatt is, meg az arcforma, szem alakja se mindegy.


Én pl nem használok szemceruzát, csak tust. Lefele álló "flapper" szemmem van, le is olvad a szemceruza, meg karikásank is tûnik vele a szemem.



Nekem a gyors napi sminkem korrektor a szemöldököm borotvált részére és a szemem alá, a barna tussal a szemöldököm felrajzolása (külsõ felét borotválom, mert asszimentrikusan nõ), meg szempilla spirál.


Ha extrább akarok lenni, szemhéjpúder.



Amit érdemes tudni egy nagyonnkezdõnek, hogy az olyan krémesebb dolgokat, mint a szemceruza, alapozó, rúzs érdemes fixálni valamivel.

Pl púderrel, ilyen ecsetelős rúzsfixálóval, szemceruzára egy kis szemhéjpúdert, hogy ne kenõdjön.



Az egészre szoktam tenni egy kis fixáló sprét, ez is segít megtartani.


Anire még figyelj, hogy ha alapozót, korrektort veszel, mi milyen bázisú. A szilikon és a víz annyira nem szereti egymást, a rétegek lecsúsznak egymásról. Ezt az infót az adott termékrõl egy Google kereséssel könnyedén megtalálod.

dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Megy a zöld!

dec. 23. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!