Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Helix piercing gyulladása...

Helix piercing gyulladása esetén mivel kell kezelni, ha be van dagadva, de nem gennyes?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan, hogy ez tényleg gyulladás-e, de valószínű. 1.5 hónapja csináltattam a piercinget és egy 1.2x8mm-es talpas/száras ékszert tettek bele. Azonban a fülem a szúrás helyénél; környéke be van dagadva. Nem gennyes, nem váladékozik, de be van dagadva és érzékeny, fáj is néha. ((Ha végigtapogatom a fülem, a porcot, akkor normális vastagságban van, majd jön a szúrás helye és érzem, hogy be van dagadva)). 2 hétig használtam octenisept sprayt, de nem változott semmi. Ugyanúgy be van dagadva a szúrás környékén. Ezt a száras ékszert lecseréltem karikára, mert (!) a szárba mindig beleakadt a hajam és még érzékenyebbé vált a fülem. Amióta lecseréltem karikára 2-3 napja, azóta nem akad bele a hajam, kényelmesebb, viszont nem változott semmit a püffedés/bedagadás. Az lenne a kérdésem, hogy ez gyulladás-e egyáltalán, és hogy mivel kezeljem?

Van már egy 2 éves helix piercingem a másik fülemben, és azzal nem voltak ilyen gondjaim, ezért vagyok most tanácstalan az ügyben.



dec. 24. 23:39
 1/2 anonim válasza:
Dermazin gyulladáscsökkentő kenőcsöt tudom ajánlani, nekem eddig bevált
dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a teafaolaj segített.
dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!