Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szilveszter előtti hétfőn...

Szilveszter előtti hétfőn csináltattam műkörmöt és ma szedtem le magamnak! Ennek így kell lennie vagy a műkörmös csinált rosszul valamit?

Figyelt kérdés

Már az első két napban belevegősödött az alja...most pedig úgy szedtem le,hogy alányúltam egy nagyon vékony körömleszelővel és "lefeszítettem"!

Most pedig nagyon fáj,mindenre érzékeny és nagyon puha!

Ez azért van,mert magamnak szedtem le vagy mert a műkörmös rontott el valamit?

Kérlek,hogy írjatok!

köszi!


2009. jan. 15. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért fáj, mert nem szakszerűen reszelted le, vagyis te magad szedted le otthon! A levegősödés viszont a körmös hibája!
2009. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
en is ezt csinaltam, de megbantam, mert a kormom azota is vekony, toredezzet es gyenge. Hasznalj koromerosito lakkot :)
2009. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 10 éve van folyamatosan. Évente egy hónapra levetetem és ilyenkor szépen visszaerősödik. Egyébként meg mindenkinek gyengül a műköröm alatt a rendes köröm. Teljesen normális.

Viszont a levegősödés nem normális. Nem jó a körmös. És hát ha igy lefeszitetted magadnak, akkor ne csodálkozz rajta, hogy fáj. Valószinű szépen jött vele egy kis rendes köröm is. Ha körmös szedi le, akkor nem fáj.

Ha máskor is akarsz, keress egy jobb körmöst és ne szedd le magadnak. A szakszerűen felrakott köröm nem lesz levegős, nem esik le és sokáig szép.

Én 2 hetente járok lakkoztatni, töltetni és rá két hétre reszelésre, lakkozásra.

2009. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek elgyengül alatta a körme!Ha zselés körmöd volt,akkor arra télen vigyázni kll,mert a hidegtől fellevegősödhet, így kesztyűt kell hordani!Mondjuk a 2 nap tényeg túlzás, de 2-3 hét után levegős lehet a hidegtől!
2009. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez hülyeség, h a hidegtől fellevegősödhet! Akkor nem jó a manikűrös, vagy a zselé amit használ. Amikor először csináltattam zselés műkörmöt kb 2 nap múlva fellevegősödött az egész (nyáron) 3-4 nap múlva szépen a nagy semmitől elkezdtek maguktól leesni és így másfél hét múlva újra a műkörmösnél ültem.....Azóta természetesen váltottam most gyönyörűek a körmeim, még soha nem levegősödött fel, még soha egy nem tört le v be. Most nem volt időm elmenni, jövő héten megyek, és akkor kb 6 hetesek lesznek a körmeim, és azon kívűl h nagyon lenőtt semmmmmmmmmmmi bajuk. Még azse, h amikor hajat mosok akkor a hajszál úgy beakad...biztos tudjátok milyen az:D
2009. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én műkörmös vagyok!A körmösöd dolgozik rosszul!Egy gyenge körömnek is minimum 4 hétig fennt kell maradnia!De az igaz,hogy a zselé fellevegősödik hideg hatására,mert megfagy a zselé, ezért télen fontos a kesztyű,hogy ezt megelőzd!
2009. jan. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha lefeszíted magadnak jó esély van rá, hogy tényleg megy vele a saját körmöd teteje is. Ugyanakkor ha körmös szedi le, akkor is fáj utána, hiszen a rendszeres töltés miatt szét van reszelve a körmöd. De nem kell ehhez mindenképp régóta fent lennie, elég ha körmös akkor szétreszelte a körmöd, amikor feltette, meg akkor, amikor leszedte. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogy őket az eredeti körmöd épsége a legkevésbé sem érdekli. Tisztelet a kivételnek!!

Egyébként nekem még senki nem tudott olyan körmöt föltenni, ami ne levegősödött volna fel 2-3 nap után...

2009. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is műkörmös vagyok!Sajnos vannak olyan körömtípusok,amikre tilos műkörmöt rakni,mert fellevegősödik,nem bírja el a köröm, elválik stb...Sajnos a legtöbb műkörmös nem diagnosztizál,mielött felrak egy körmöt,hanem rögtön belevág a közepébe!Nem mindegy az sem,hogy milyen anyaggal,és milyen technikával teszik fel a körmöt...Nem véletlenül van épített és TIP-es technika!Körömformától függ,hogy melyiket kell alkalmazni!Anyagában pedig lényegében mindegy...Legjobb a kevert típus,mert ott a porcelán és a zselé kedvező tulajdonságai vegyülnek!Ugyanakkor a zselé tartós hideg hatására tényleg levegősödik, így télen érdemesebb a porcelán köröm, kivéve ha valaki hord kesztyűt!Fontos a zsírtalanítás, a fertőtlenítés,a megfelelő bolyhozás,mert mind elősegítik az anyag tapadását!Nem tetted jól,hogy lefeszegetted őket,mert megfeszült a saját körmöd is!Pihentesd, kenegesd körömvirág kézkrémmel, és kend be körömerősítő lakkal!Legközelebb pedig olyan körmöshöz menj,akit sokan dícsérnek!
2009. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tévhit,hogy a hidegtől fellevegősödhet a körmöd.Dícsérd meg a műkörmösöd.A fellevegősödésnek eggyetlen oka van: Nem volt megfelelően előkészítve a körmöd.Ez a következőkből áll: a term.köröm felbojhozása(reszelés),és speciális köröm előkészítő folyadék használata,amely tartalmaz tapadás elősegítőt,zsírtalanítót és fertőtlenítőt.Nem biztos,hogy azért érzékeny a körmöd,mert magadnak szedted le a műkörmöt.Másoknak is,akik műkörmös által távolíttatják el a műkörmüket szintén érzékeny.Ezért ajánljuk a színtelen lakk és körömerősítők használatát.Kb. 6 hónapot vesz igénybe,amíg a kissé elvékonyodott köröm lenő.Addig érdemes lakkozni és rövidre vágni.Kerüld a meleg vizet,ugyanis a köröm jó hővezető és a meleg víz hatására (amíg benne tartod),még érzékenyebb és fájdalmat okoz.Egy műkörmös.
2009. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!