Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A rendszeres sminkelés mennyir...

A rendszeres sminkelés mennyire árt az arcbőrnek? Ha valaki mindennap sminkel, előbb-utóbb jobban "tönkremegy" a bőre vagy nem ettől függ?

Figyelt kérdés
(nem szoktam mindennap sminkelni)
2011. febr. 24. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Én konkrétan azt vallom, hogy a smink egy minimális védőréteget képez a mindennapos por és szmog ellen, ami mindenképp az arcunkon köt ki, ha az utcára lépünk.

Konkrétan, mióta rendszeresen használok alapozót(nem kilónyi mennyiséget, csak épphogy vékonyan) kevesebb pattanásom van, mint előtte. a miteszereim mennyisége nem változott, a bőröm sem let csúnyább.

Ha törlőkendővel tisztítod le este az arcod, akkor láthatod, hogy milyen fekete lesz a kendő...szerintem nem mindegy, hogy közvetlenül a bőrödre kerül ez a kosz, vagy az alapozóra. De úgyis lesznek, akik leoltanak, hogy milyen h.ülye vagyok, és ártok a bőrömnek, pedig nem...a szolit messzire kerülöm, nyáron magas faktorszámú naptejet használok, minden este alaposan letisztítom a bőröm, és nem dohányzom. Az a leheletnyi alapozó BIZTOS nem árt! Főleg, hogy a mai alapozók már nem tömítik el a pórusokat, mint a 10-20 évvel ezelőttiek.

2011. febr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az első válaszolóval. A mai sminkszerek már biztonságosak, nemhogy nem ártanak, de még jót is tesznek a bőrnek. Hidratálják is, és az UV sugárzástól is védik valamennyire, ami nagyon fontos. Az UV sugárzás öregíti a bőrt a legjobban.

Én mindennap sminkelek, sosem járok szoláriumba, és mindenki csodálja, hogy milyen szép a bőröm.

2011. febr. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Én csak a szememet és a számat festem, hétvégén, alkalmakra púdert használok, ennyitől nincs baja a bőrömnek.

Anno amikor középiskolás voltam, több lány "vakolta" az arcát alapozóval, korrektorral, nem volt szép. Egyszer az egyik abbahagyta, és nemsokára szebb lett a bőre. Szerintem minden nap nem jó befedni a teljes arcbőrt.

2011. febr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kb 15 eve smnikelem magam .sokkal szebb a borom mint tinikoromban es rancos sem vagyok. szoval nem hinnem hogy art. viszont a rendszeresen tobb eve szolizo kortarsaim rancosak es kb 45nek neznek ki a 30helyett.
2011. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a jó minőségű alapozó valóban védőréteget képez, nem tömíti el a pórusokat, és egyes termékekben még UV-védelem is van (az enyém 22 faktoros). észrevettem azonban, hogy mióta jobb minőségű alapozót használok, szebb a bőröm, bár közben arcápoló szereket is váltottam.
2011. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!