Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lehet VALÓBAN KÖNNYEN és...

Lehet VALÓBAN KÖNNYEN és GYORSAN sminkelni? Vagy minden sminkelés 15 percnél tovább tart?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet -->

23 éves vagyok. És igazából sosem sminkeltem magam (leszámítva, amikor ovis koromban nagyiéknál folyton kirúzsoztam a számat).

Szóval nézem Youtbe-on, hogyan kell sminket készíteni... És csak lesek... komolyan kell nekem egy !!!egyszerű!!! sminkhez 15féle kence??? És a csaj a szájára nem is kent semmit! Az arcára vagy 6-7féle alapozó, meg pirosító, meg ilyenek... a szemére is vagy 6-8 púder, meg nem tudom mi... Nincs olyan smink, amihez elég 2-3 dolog? (Mert úgy szeretném magam sminkelni, de nem látom értelmét, ha egy egyszerű sminket is 15-20 perc feltenni, ráadásul a bőrömet tönkreteszem vele...)

Azért nem sminkeltem magam eddig, mert nagyok a szemeim, hosszú a szempillám, szép a bőröm... De mostanában jött rám ez a dolog. Néha jó lenne...

Ajánljatok videókat, vagy valami tényleg hasznos leírást! Köszi!!!


2011. márc. 21. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg egyszer a Discovery TandL- en a Mit ne vegyél fel című műsort. Abban van sminkelés rész is, nagyon egyszerűen elmondja, hogyan lehet gyorsan és egyszerűen szép sminket készíteni. És kb 5 dolog kell csak hozzá:alapozó és púder(ha a bőröd csúnyácska és szükséges), szemhéjpúder, szempillaspirál, és rúzs vagy szájfény.
2011. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A youtube-on levő sminkek általában különleges alkalmakra valók vagy annak aki nagyon sokat akar fordítani a külsejére.:)

Egy egyszerűbb sminkhez szükség van: alapozóra vagy púderre, szempillaspirálra, szájfényre vagy rúzsra,(ezek a legfontosabbak) Ha több időd van akkor szemceruzára vagy szemhéjpúderre(vagy mindkettőre) esetleg arcpirosítóra.:) Ha gyakorlod egy idő után kb 5-10perc alatt megvan a smink.

2011. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

kb. 10 perc az egész....

alapozó+korrektor+púder 5 perc

szemceruza+szempillaspirál 2 perc (vagy annyi sem)

ha nagyon ünnepi akar valaki lenni, akkor szemhéjpúder (ez kb. 3 féle színt jelent...) még olyan 3 perc, vagy kevesebb..... meg pirosító, de az néha fölösleges, és max 1 perc.

2011. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! Viszont azt hiszem, jobb lesz, ha nem nagyon sminkelem magam. :) Azt hiszem, nem lenne türelmem hozzá! :D Még egyszer: Köszi azért! :)
2011. márc. 21. 16:57
 5/12 anonim ***** válasza:

meg lehet oldani sokkal kevesebb idő alatt is, csak (ezt már énis néztemXD) youtube-n mindenki kb 6féle alapozó meg púder meg nemtudommit használ(de még a szebb bőrűek is), de hogy minek...én ezeket elszoktam hagyni mert szép a bőröm, csak a szemem szélére rakok egy kis feketét, belülre világosabbat, középen kicsit összemosom(vagymi:D) szempillaspirál és szemöldökceruza(mert halvány a szemöldököm) de általában szemhéjpúdert nem rakok,csak szempillaspirál és szemöldökceruza, és ha olyan kedvem van alul kihúzom picit fekete szemceruzával csak kicsit megerősitem a szemem vonalát:D

vagyis mikor mihez van türelmem/kedvem :D


Bocsi hogy hosszú lett+ lehet néhol értelmetlen..:D


16/L

2011. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Na, valami ilyesmit szerettem volna! :D
2011. márc. 21. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát... én nagy ecsettel kis púdert felviszek, ez kb. három mozdulat. Zöld szemceruzával körbehúzom a szemem, kis spirál a szempillákra, ha nagyon ráérek, szájfény, ha nem akkor útközben magamra kenek ajakbalzsamot, és részemről ennyi. Nem olyan pöpec, mint azok a vidik, viszont jól áll és ha nagyon sietek, két perc alatt megvagyok vele. :D Rosszabb esetben 5 perc, de akkor nincs bennem koffein.
2011. márc. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 alapozó? Biztos? Nem lehet, hogy hidratáló, meg primer lehetett inkább?

Amúgy ha felraksz egy kis pirosítót, az köbö 1 perc, de nagyon sokat tud dobni rajtad.

2011. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát úgy értem, hatféle valamit kent az arcára, én nem tudom, mik azok... mint írtam, nem sminkelem magam! :)
2011. márc. 21. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is néha lesek, hogy mennyi kencét használnak a videókban. Én egy a bőröm színéhez leginkább passzoló alapozót használok, alul kihúzom feketével, szempillaspirál, nagyon ritkán egy kevés pirosító, és esetleg szájfény. Én van, hogy 5 perc alatt sminkelek. Ha alkalomra megyek, és extrább sminket készítek, az valóban tovább tart, de az sem fél óra...
2011. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!