Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A tetoválás tényleg égési...

A tetoválás tényleg égési sérüléseket okozhat CT-vizsgálatnál?

Figyelt kérdés

A barátom egyik tanára a minap elhintette, hogy akinek nagyobb méretű tetoválása van, az könnyen megégetheti magát (szó szerint) a CT-vel, mert a festékpigmentek rosszul reagálnak rá (vagy valami ilyesmi).

Ez igaz?

(Őszintén szólva szerintem ez nem az, mert akkor annak nagyobb híre lenne, és lenne egy csomó megégett tetovált ember.)

Mindenesetre véleményeket várok.


2009. febr. 24. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
ez nem biztos hogy akkora hülyeség... valami hasonlót már hallottam én is... de a ct-t a fejen alkalmazzák nem? ott meg csak nincs az egész koponyája összetetoválva... :)
2009. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na ez meg a másik. : D.

Bár van egész testre kiterjedő CT vizsgálat is.

2009. febr. 24. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség.. ezt max a dr. houseból vette, amikor egy tetovált embert ct-ztek.. neki azért maradtak sérülései (égési) mert a tetoválását börtönben csinálták ahol mge vas is kerül a tetoválásba amit nem szeret a ct gép...
2009. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
A mai tetoválások egészen biztosan nem! A régi tetoválásokban valóban használtak valami vaspor félét és az valóban úgy reagált a ct-n (mert hát ugye az erős mágnes) hogy felforrósodott, de már a mai festékekben egészen biztosan nem használnak ilyen összetevőt. Ja de ha van időd és kedved kutakodj a Discovery Channel oldalán és ott a mitoszrombolók kipróbálták pontosan ezt és nem történt semmi. Először egy disznón próbálták ki (már nem élt) aztán egy agyontetovált embert vettek rá hogy legyen kisérleti nyuszi és nem történt vele sem semmi. Úgyhogy ne aggódj ez csak mende monda.
2009. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a jelenséget behatóan vizsgálták a Mythbusters-ben a Discovery-n.

Ott semmi alapját nem találták a "rémhírnek".

2009. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy tudom, mint az előttem író, hogy a "maszek" tetoválások, ami házilag, börtönben...készül, abban vannak más anyagok is, fém például, ami fájdalmasan "kiszakad" ahogy a gépben mágneses mező jön létre. De ez a szalonban készült tetoválásnál nincs!
2009. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy egyetértünk.
2009. febr. 25. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:
A discoveryn a mythbusterek megcáfolták.
2009. febr. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!