Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell szépen kihúzni...

Hogyan kell szépen kihúzni tussal a szemet?

Figyelt kérdés

Még régebben vettem egy olcsóbb szemhéjtust,ilyet:

[link]

A bal oldali,fekete.Nem nagyon tudom használni,mert egyrészt nagyon folyós,másrészt nagyon béna vagyok.Talán ha olyan filces típusú lenne,ami nem annyira folyik,akkor jobban megtudnám csinálni.

Ti milyen tust használtok,és hogyan festitek ki vele a szemeteket?:)


2011. máj. 2. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a filceset nem szeretem, de van aki arra esküszik. Én pár hét gyakorlás után másodpercek alatt tudtam magamnak cicaszemeket rajzolni. Eleinte nekem is elmosódott, belepislogtam stb. Gyakorolni kell. Készíts magad mellé egy bár bevizezett vattapálcikát, azonnal le tud törölni ami mellé ment. Én baromi sokat bénáztam anno, semmikézügyességem nem volt hozzá, ma meg mindenki azt kérdezi, hogy a fenébe tudom magamnak ilyen szépen megcsinálni. Nincs titka. Próbálkozz. Hamar belelehet jönni.
2011. máj. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jenny Junior ***** válasza:

Talán a filcesebb biztosabb lenne. Mivel kezdő vagy, gondolom a szemceruzához szoktál hozzá, így a filc tus jobb lenne. Mikor vásárolsz nézd meg az állagát, ha túl folyós az nem túl jó :)

Lépések:

1. Mint mindig, most is vidd fel az alapozót.

2. Mivel még nem olyan biztos a kezed, de ceruzával már jól bánsz egy kihegyezett (hegyezős! ne automata) ceruzával húzz ívet. (Szemzugnál extra vékonyan, és kifele egyre vastagabban. A szemed végén ügyelj arra, ha cicás szemeket akarsz akkor felfele húzd az ívet. Semmiképpen ne lefele, úgy szomorkás, (és kicsit vicces) tekintetet kapsz. Alul én végig ki szoktam húzni (nekem jól áll:$), de sokan vagy elég bénák, vagy nem áll jól nekik. Szerintem az a legjobb ha egy picit azért kihúzod, de ne végig.)

3. Tussal áthúzod a már előre megrajzolt vonalat! Csak ügyesen, ugyanúgy kifeszítve a bőrt a szemeden, mint a ceruzánál.

4. Szemfesték lemosóval átitatott fültisztító pálcikával korrigálhatsz.

(5. Spirállal csinálj ívelt szempillákat.)

(6. Ha nappali a smink akkor egy átlátszó szájfény, ajakbalzsam. Estére erősebb ajakfény, rúzs.)

(7. Ha erősíteni szeretnéd sminked egy leheletnyi pirosító/(bronzosító) még belefér, csak arra vigyázz nehogy TÚL SOK(K) legyen a sminked.)

8. És ugye a végén fixáljuk az egész sminket egy kis púderrel.

Az 5-6-7, csak tanács, mivel még nincs gyakorlatod a "tusos" világban, nehogy melléfogj.

u.i.: én nem a miss sportyt ajánlanám tushoz. Olcsónak olcsó, de egy kicsit ezekbe a tusokba bele kell fektetni:D, főleg az elején, amikor még nem olyan biztos a kezed. Jó sminkelést, próbálgatást.

Szia:)

2011. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:))
2011. máj. 2. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ecsetes van, nem filces, akkor amikor kiveszed az ecsetet, akkor ugye a doboz oldalán "lehúzod", ami sok. Még azután a hüvelykujjad mögé is húzd le. Először a szemed közepétől kifelé húzd, egyenesen, ne a szempilla tövében. Majd, ha elfogyott az ecsetről a tus, a kezedről szedj fel, és belülről húzd össze a másik vonallal. Youtube-on van sok videó, ahol megmutatják.
2011. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sotyilány ***** válasza:
nekem szerencsére sikerült elsőre egy egész normális vonalat húzni és jól is nézett ki. Ilyn Miss Sportyt használok ám én szeretek külön ecsetekkel dolgozni szóval én a kupakot tetejével lefelé leteszem majd az ecsettel leveszek róla.Én nem szoktam oldalra feszíteni a szemem, mert nekem elég érzékeny a bőröm a szememnél íy csak lefelé nézek, de így is jól szokott sikerülni :) és gyakorlás, szánj rá néhány délutánt, hétvégét és tökéletes lesz :D
2011. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!