Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Otthon készített zselés...

Otthon készített zselés köröm? (főként műkörmös szakmában dolgozók segítségét várom)

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni.

Nincs műkörömépítő tanfolyamon, de majd hamarosan beiratkozok valahova.

Addig is szeretném, hogy szép díszesek legyenek a körmeim, viszont a hagyományos körömlakk 2-3 óra alatt szárad meg és pár nap alatt elkezd lekopni.

Ezért gondoltam arra, hogy veszek pár dolgot és itthon csinálom meg magamnak, tipet nem szeretnék a körmömre, csak éppen annyit, hogy ne kopjon le egyből és persze jó lenne ha gyorsan megszáradna. A körmeim hosszúsága megfelelő, így hosszabbítani sem kell.

Ebben az esetben megfelelő lenne-e ha vennék egy UV lámpát és természetes körömre való zselét? A zselébe beleszórnám a csillámporokat, majd egy újabb zseléréteg és erre pedig egy fixáló?

Sajnos nincs arra pénzem, hogy havonta 5ezret költsek a körmömre, és így magamnak itthon bármikor meg tudnám csinálni.

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a zselét mivel távolítsam el itthon? Reszelővel esetleg lemosóval?

Tehát mire lenne szükségem egy itthoni alapfelszerelésre? (Uv lámpa, zselé, zselé ecset, díszítő ecset, csillámpor, fixáló lakk... kell még valami?)

Nem akarok csúcsminőséget elérni, tudom, hogy nem lesz olyan, mintha műkörmös csinálta volna. A célom az, hogy sokáig tartson, gyorsan megszáradjon és szép esztétikus legyen.

Köszike


2009. márc. 8. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasnló kérdés,ahol már leírtam,hogy mit kell venni...Nem muszáj lakkoznod,met már kaphatóak színes zselék is,amelyek UV-ra kötnek!Leírom a sorrendet!

Kézmosás, fertőtlenítés, bolyhozás,vízelvonóval lefújni (spray prep), primer(száradásig várni kell). Ha nem kell tip+sablon a hosszabításhoz,akkor ráhúzod a zselét,szórsz bele csillámport, vagy kagylót vagy jégfóliát vagy amit akarsz, megkötteted Uv alatt,majd teszel rá még 1 réteg zselét,megkötteted, fixálod, formára reszeled és fényzselét kensz rá,amit szintén megköttetsz!

2009. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja!És az eltávolításhoz egy reszelő tökéletes, csak vigyázz,hogy a saját körmödet ne reszeld el!
2009. márc. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. márc. 9. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, hogy sikerült a tanfolyam? Hol tanultál?
2012. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egész "olcsón" már lehet kapni gél lakk kezdő felszerelést.

Nekem sincs tanfolyamom viszont nagyon szépen el tudom készíteni a körmeim gel lakkokat használva. Általában 2 max kettő és fél hetet kibír.

Ahogy én csinálom:

Kutikula "kitakarítás"

Formára reszelés

Egy bufferrel átreszelgetem a körmöm felületét

nail prep

primer (savmentes)

base lakk

színes gél lakk (2 vékony réteg)

maj a top coat

cleanser

kb ennyi :)

Egyéblént kíváncsi lennék, hogy a hagyományos színes zselék egy ecset segítségével használhatóak-e mint gél lakkok?

Vagyis a fent említett procedurában ha színes zselét használnák gél lakk helyett az pont úgy működne?

2014. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!