Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A kontaktlencse károsítja...

A kontaktlencse károsítja szemet? És ha igen, mennyire?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy maradjak a szemüvegnél, vagy hordhatok kontaktlencsét is. Már hallottam pár embertől, hogy az nem valami egészséges.....15/L
2011. máj. 16. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb 5 éve van kontaktlencsém és semmi rosszat nem tudok rá mondani, napi 2 percet kell vele foglalkozni, nem érzem,hogy káros lenne, én nagyon meg vagyok elégedve.

20/L

2011. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet, hogy én is kipróbálom!! :)
2011. máj. 16. 12:18
 3/6 anonim válasza:
74%
Én is hordok kontaktlencsét, nekem sokszor begyulladt már, mert nem tiszta kézzel nyúltam hozzá... Sztem azért mondják károsnak, mert a szem nem tud szellőzni a kontaktlencsén keresztül, nem jut elég oxigénhez, ezért eresedik jobban. Nekem is picit eresebb lett, de nem vészes, és sokkkkkkkkal kényelmesebb! :)
2011. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

8 éve hordom, és nem volt vele gondom. az elején szokatlan volt, de minél többet hordtam, annál kevesebbet kellett vesződnöm a be-kivétellel.

1-2x fordult elő, hogy begyulladt tőle a szemem, de rendszerint csak akkor, ha sokáig nem cseréltem a folyadékot a tartóban, meg amikor 1 hónap helyett 2 hónapig hordtam anyagi megfontolásból :D

egyébként szuper dolog, meg az, hogy látsz mindent rendesen :) én elég makacs vagyok, szemüveget semmi pénzért nem hordanék, így maradt a lencse vs. vakon tapogatózom :D és az előbbi szerintem nagyon-nagyon jó választás :)

2011. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. máj. 16. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 3 éve van kontaktlencsém, és még egyszer se gyulladt be, és sokkal kényelmesebb, mint a szemüveg. 1000X jobb, hidd el megéri. ráadásul eddig évente romlott egy-2 dioptriát a szemem. most meg azt mondta a szemész, hogy ha nem tudná hogy lehetetlen, akkor azt mondaná, hogy még javult is a szemem.
2011. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!