Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért szólják le ennyire a...

Miért szólják le ennyire a sminket egy 14 évesen?

Figyelt kérdés

Igen, 14 vagyok és nem értem miért kell folyamatosan leszólni mindenkit aki ilyen idősen sminekel.

Egy kérdésben Ő volt az alany akit "elemeztek":

[link]


A linkelt lány nem példa rá, de vannak olyan fiatal 14-16 éves lányok is(szerencsére én egyel sem találkoztam, de én ilyen vagyok), akiknek genetikai problémájuk, vagy "betegségük" van és attól pattanásos, heges az arcuk.

Szerencsétleneknél érthető hogy szégyenlik, és alapozó mögé bújnak.A nagyon ellenzők arra nem is gondolnak hogy milyen így végigmenni az utcán?Vagy ők is köztük vannak azoknak, akik tágra nyílt szemekkel, lenézően végignéznek azokon akik smink nélkül, csúnyácska bőrrel járkálnak?

Én tapasztaltam már hogy smink nélkül mentem a városi piacra és szó szerint mindenki úgy nézett rám mintha nem is ember lennék, azért mert az átlagnál ragyásabb vagyok(alig tudtam tartani magam, hogy ne sírjak:S).

Amíg nem tanulják meg az emberek hogy nem illik valakit ilyen szinten lenézni, érthető hogy vakolattal járkálnak a problémás bőrűek.De a linkelt lányt tényleg nem értem miért alapozózik...De nem is ez a kérdés tulajdonképpen.


Hanem hogy miért csak mindenhol az jön, hogy "tökéletes a bőröd még kislány, ha sminkelsz pattanásos és ráncos leszel 2 év múlva"?

Véleményeket kérnék a témával kapcsolatban.


2011. aug. 13. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A jó (és jól feltett) alapozó, korrektor és púder gyakorlatilag nem látszik.

Szerintem te is nagyon jól tudod, hogy a leszólás tárgya a kirúzsozott, állon alapozóvonalat viselő, tussal, szemhéjpúderrel kimázolt szemű pirosított leányzók azok, akik a leszólt sminkelő 14 évesek kategóriába esnek, és nem azok, akik fertőtlenítő-fedő korrektorral lekenik a pattanást, és lepúderezik a fénylő bőrt.

Azt ugyanis meg lehet csinálni úgy, hogy csak közelről és csak nők ismerik fel, hogy az smink.

Tizenévesként én is csináltam ezt, és soha senki nem szólt se be, se le.

2011. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

A pontot kéretik kivenni, mert anélkül sajna nem lehet elküldeni a linket.:D


"Zsófika, most 15 éves, de az ba.zmeg úgy öltözik ha a p.ic.sáját azt mindig szellőzteti, meg lazán nézed inkább egy huszönötös lestr.apált boxos k.ur.vának, mint első gimnazistának. bár a fas.z.om tudja már hogy kell kinéznie egy első gimnazistának. állítólag már így, ezt a Tömöri mondta, mer az csak ilyenekre csiszol."


Egyéb kérdés??

2011. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Pont az olyanok milyatt mint Te, raktam fel a kérdést!

Nem szellőztetem a pcsámat, nem vagyok qva!

Nincs fb-m, iwiwem amire kipakolhatnám a fürdőruhás, mellet kidobós képeim.Mondhatni szigorú nevelést kaptam, és kapok a mai napig.Annyi az én történetem hogy bőrgyógyász és kozmetikus sem tud segíteni rajtam, se semmi gyógyszer, mert betegség miatt néz ki így az arcom, és NAGYON SZÉGYENLEM!

Ez olyan nayg bűn, és qvaságnak számít?

Nem tudjátok elhinni, én lennék a világon a legboldogabb ember ha normális bőröm lenne:(

2011. aug. 13. 14:24
 4/8 A kérdező kommentje:

*miatt(nem tudom hogy került oda a ly:) )

*nagy

Bocsánat a hibákért!

2011. aug. 13. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és abszolút nem értem mostmár a problémádat. Ha a második jellemzése nem illik rád, akkor minek veszed magadra, és mit tiltakozol?


A problémás bőrödhöz gondolom nem szükséges hogy kifesd a szemedet, meg kirakd a seggedet, és kötve hiszem, hogy bárki is leszólna korrektorért meg púderért.


Az embereknek a tipikus kikent kifent tinipi..kkal van a bajuk, tök jogosan.

Ha te nem vagy az, akkor meg mit izgat, hogy róluk mit gondolnak?

2011. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felejts el a sminket. Így voltam én is fiatalon és még 30 évesen is pattanásos.Mégsem bújtam soha álarc mögé. Manapság már van rá megoldás komoly kivizsgálás kell és a bőrgyógyászati klinikán ra kell menni, hogy ezt megcsinálják. Negyvenes vagyok de olyan a bőröm, hogy 28-nak sem néznek mert életemben nem vakoltam be. Gondolj bele ha beteg a bőröd és teletömködöd a pólusait, még jobban tönkre teszed. Tanultál biológiát gondolom tudod a bőr felépítését. Ne utánozd ezeket a pláza cicákat aki mint a bohóc agyon maszkírozzák a képüket. Ha akar egy puszit adni a palijuk ráragad. Diszkrét szem, száj festés és rendszeres kitisztítása a bőrödnek, csak kozmetikussal. Meg hozza az eredményt amit szeretnél.
2011. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. aug. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!