Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek 16 évesen mennyi...

Szerintetek 16 évesen mennyi az ideális sminkmennyiség?

Figyelt kérdés
Mi az amit minden 16 éves használ és mi az ami már kicsit túlzás?
2011. aug. 30. 04:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A mennyiség nem is számít igazán. Csak hogy mennyire látszik. Mert ha jól csinálod, pl. egy természetes smink lehet majdnem "láthatatlan". Legalábbis azok számára, akik nem tudják, hogy van rajtad smink. Alapozó, púder simán belefér. Szemre barnás tónusok, esetleg buliba élénkebb színek, vagy fekete. Szempillaspirál is jöhet, abból annyit kb, amíg nem ragadnak össze a szempillák (1-2 réteg). Meg egy kis szájfény, de legjobb csak az ajakbalzsam. Én 16 évesen kb. ezeket használtam, de szinte sosem vették észre, hogy van rajtam smink (elég régimódi tanáraim voltak pl. a suliban).


Viszont fontos, hogy a nap végén jól mosd le a sminket, mert sok problémához vezethet, amiket most nem részleteznék. És arra is figyelj, hogy mindig használj valami hidratálót sminkelés előtt, tartósabb lesz tőle a smink és nem fog elkenődni :)

2011. aug. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi :)

hát eddig kb ugyanígy csináltam.

alapozó,rá bőrszínhez igazodó púder,csak barna szemhéjfesték,szemcerka,szempillaspirál


eddig nem is gondoltam hogy sok csak elgondolkoztam és már nem tudtam hogy most sok-e vagy nem :S

2011. aug. 30. 06:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én így sminkelek már kb 2éve mindennap suliba:)

alapozó(ált csak télen)

korrektor

barna szemceruza alul

fekete tus

spirál

világos szemhéjpúder a belső szemzugba

néha rúzs és szájfény


én csak a sötét/sok szemhéjpúdert és műszempillát tartom soknak a mindennapokra. amúgy bármi lehet, ha rendesen van megcsinálva :)

17l

2011. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvenc sminkösszeállításom a mindennapokra a következő:

Egy kis korrektor az apróbb bőrhibákra, szem alatti karikákra. A szememet alul sötét barna szemceruzával húzom ki, kicsit "elkenem" fültisztítóval, így természetesebb hatású, a szemhéjamra egy kis halvány barnás szemhéjpúdert teszek. Ez igazából láthatatlan, olyan színű, mint a bőröm, viszont tégelyben nem látszik, de a szémhéjamon látszik, hogy pici csillámok vannak benne. Nem látszik mindig, csak ha a nap úgy világítja meg az arcomat. Végül egy kis szempillaspirál és színezett ajakápoló.

Ha éppen kicsit pattanásosabb, mitteszeresebb a bőröm, akkor teszek egy kics alapozót és púdert is az arcomra.


Nagyon szeretem ezt a sminket, abszolút nem sok, mégis sokkal szebbnek, csinosabbnak érzem magam így, mint smink nélkül vagy sötétebb sminkkel.


Amit én túlzásnak tartok az az "alulfelül jó vastagon kihúzom a szemem feketéel", főleg, ha nem is tudja a lány szépen kihúzni a szemét, a füstös szemeket és a műszempillát tartom soknak hétköznapra.

16/L

2011. aug. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!