Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó, púder, korrektor....

Alapozó, púder, korrektor. Melyik jobb ezek közül? Mi alapján tudom kiválasztani, hogy melyikre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Karácsonykor szeretném kicsit kisminkelni magam, amihez valamelyik (alapozó vagy púder vagy korrektor) mindenképpen kellene. De nem tudom, hogy melyik miben különbözik egymástól, melyik miért jobb avagy rosszabb. Szeretnék véleményeket, tanácsokat kapni. Ha valaki esetleg tud ajánlani bármelyikből számára bevált márkát, azt is szívesen fogadom! Köszönöm!
2011. dec. 6. 14:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt, ha valaki ajánlana márkát, írja le az árát is, hogy kb. mennyibe kerül. Köszönöm!
2011. dec. 6. 14:38
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez 3 teljesen különböző dolog!

Alapozó: ez a smink alapja. Az egész arcodat (szemhéjadat is) lealapozod vele, fontos, hogy egyenletesen oszlasd el! És ha szükséges, a nyakadra is tehetsz. Olyan színt válassz, ami a legközelebb áll az arcodhoz.

Púder: ezzel fixálod az alapozót, illetve ha néhány óra múlva kezdene csillogni a bőröd, teszel rá egy leheletvékony réteget. (nem kötelező használni, én pl. nem nagyon szeretem)

Korrektor: bőrhibák elfedésére szolgál, valaki azt mondja, hogy alapozó alá, valaki azt, hogy fölé kell tenni. Kinek mi válik be.

Én szeretem: essence habállagú alapozója (zsírosabb bőrökre való inkább a habállagú), maybellinne affinitone, astor mattitude. Púderem avonos, de nagyon ritkán használom. Korrektor helyett pedig egy világosabb alapozót használok.

2011. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alapozó a bőr egységesítésére szolgál, a korrektor az apróbb bőrhibák eltüntetésére, kijavítására, szem alatti karikák eltüntetésére, a púder a smink fixálására szolgál. Ha egyik sem volt még, akkor szerintem egy porpúder, és egy korrektor lehet hogy elég, bár nagyon sok múlik azon, hogy milyen a bőrtípusod(normál, száraz,zsíros..) milyen alapjáraton a bőröd, vagyis mennyit kell korrigálni(pirosabb foltok, pici pattik, esetleg egyenletlenségek...)

Alapjáraton egy smink elkészítése így folyik: arctisztítás, hidratáló/pórus összehúzó/(make up base-smink alap), korrigálás : apróbb bőrhibák, szem alatti karikák eltüntetése, alapozó(kinek milyenek a cuccai, én ezt néha felcserélem), 'smink': szemsmink, pirosítás, száj: alapozás, kontúr, rúzs(pzs, újabb rúzsréteg) highlight-ok, majd púderrel fixálás.

2011. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A bőröm zsíros, illetve pattanásos is.
2011. dec. 6. 15:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi smink-cuccod van, de szerintem ami elhagyható az egyszeri sminknél, az az alapozó(ha szép a bőröd), elég egy korrektor, és az arc mattosítására, vagy egységesítésre egy vékony réted púder. Ha nagyon száraz a bőröd, akkor előtte hidratálás(ez azért van mindenkinek, főleg télen:).

Az alapozót most azért zártam ki, mert azt az egyet nagyon nehéz belőni, évekbe telik megtalálni a bőrünknek legmegfelelőbb összetételű, színű, minőségű terméket, egy jól megválasztott púder és a korrektor színe talán nem annyira üt el, mint egy rosszul megválasztott alapozóé(mondjuk borsosabb áron), + aki nem szokott alapozót használni, annak pedig felesleges egy egyszeri alkalom miatt vagyonokat költenie egy egyébként használaton kívüli kozmetikumra.:)

2011. dec. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: akkor először próbáld ki a hab állagú alapozókat, amint írtam az essence-nek van ilyen, rimmelnek, lorealnak, nézz szét egy drogériában, és válogass :)
2011. dec. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :) Holnap megrohamozom a drogériákat. :)
2011. dec. 6. 15:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Első és hatos vagyok

Ha szeretnéd még feldobni a sminked ünnepekkor, akkor vegyél egy jó szempillaspirált (személyes kedvenc: essence maximum difinition), és arany vagy ezüst csillámport, és amikor még nem száradt meg a festék a pilláidon, tegyél rá egy pici csillámport. De ha úgy jobban szeretnéd, a szempillák vonalába is teheted, úgyis nagyon szép.

Kozmetikus vagyok, szóval nyugodtan kérdezhetsz, akár privátban is :)

2011. dec. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocs most láttam, hogy írtál közben! :)

Akkor mindenképpen pórusösszehúzó sminkalapnak(szerintem erre a Pure A nagyon alkalmas, problémás bőrre van, hidratáló, szalicilsavval... minden rajta van(meg benne) ami kell..) Egy 3 színű korrektor, amiben van zöld szín is( pl. : [link] )

. akkor viszont lehet, hogy kellene egy alapozó, szerintem az Astor Mattitude HD egy elég jó alapozó, közepes fedésű, nem annyira borsos áron, elég tartós is,és elég jó a színválasztéka, én púdernek porpúder mondanék(nem kompakt, és nem is kőpúdert..), ha van egy jó ecseted, akkor nagyon szépen lehet felvinni, ebből szerintem találsz jó terméket olcsóban is.

2011. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok! :)
2011. dec. 6. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!