Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó, púder, korrektor....

Alapozó, púder, korrektor. Melyik jobb ezek közül? Mi alapján tudom kiválasztani, hogy melyikre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Karácsonykor szeretném kicsit kisminkelni magam, amihez valamelyik (alapozó vagy púder vagy korrektor) mindenképpen kellene. De nem tudom, hogy melyik miben különbözik egymástól, melyik miért jobb avagy rosszabb. Szeretnék véleményeket, tanácsokat kapni. Ha valaki esetleg tud ajánlani bármelyikből számára bevált márkát, azt is szívesen fogadom! Köszönöm!
2011. dec. 6. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Zsíros, pattanásos bőrre a legjobb, amit valaha használtam, Az a Rimmel London Stay Matt alapozó és púder. Minegyik 2000-3000Ft között mozog!
2011. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
én a Colortrend kőpúderjét használom, és nekem nagyon bejön..:) szemem alá meg korrektort teszek, és mivel kicsit világos, ezért púdert is ..:)
2011. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Katalógusból nem rendelünk sem púdert, se alapozót, csak ha a kirendelt üzletben ki tudjuk próbálni, ott ált. vannak kisebb minták, de én nem ajánlanám azt se, elég sok alakalommal hallottam, hogy az avonos minták 3-4 nap után teljesen más eredményt hoznak, mint amivel az esetleg bevált minta kecsegtetett. A Colortrend meg hát.. tini-pepecselésre való..

Ha drogériában próbálnál alapozókat a közeljövőben, akkor ilyesmikre kell figyelned: (Először is meztelen arccal megyünk-ez gondolom nálad nem okoz gondot! és kis tükörrel:) 1.:az alapozót bármennyire fura,de az arcon kell kipróbálni, méghozzá az állkapocs csonton és az orrsövény melletti részen kisebb csíkokat húzva, eldolgozva és CSAK TERMÉSZETES FÉNYNÉL megnézni, hogy passzol-e a színe., 2.:a színválasztás: nem az a jó alapozó, ami színt visz az arcodra,vagy "jól áll a színe", hanem az, amit kisebb eldolgozás után észre sem veszel, hogy ott van, vagyis teljesen megegyezik az arcbőröd színével, esetleg egy nagyon picivel lehet világosabb, 3.: a kézfej színe nem egyezik meg az arcbőrünkével, viszont egy alapozó eldolgozhatóságát meg tudjuk ott is vizsgálni. 4.: a csuklónk belső részén vannak kisebb erek, ha ezeken kipróbálsz egy egy alapozót(csak 1-2-t, aminek a nevét meg tudod jegyezni) meg tudod nézni, hogy mennyire egyenlíti ki az apróbb ráncokat,'egyenletlenségeket', én személy szerint ott is hagyom néhány órát hogy csekkolni tudjam a tartósságát, és a későbbi 'kinézetét', nem akarok meglepetést. A jó alapozó kiválasztásához nem elég egy alkalom, egy délután inkább többször ugorj be, próbálgasd a színeket, meg a tartósságukat(csuklós-teszt), mindig picit szűkítsd a kört.

2011. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél por állagú alapozót. pl a manhattan nagyon jót gyárt, és az ára sem vészes. Mivel zsíros a bőröd, megfelel a bőrtípusodnak is. Egyesíti a púder és az alapozó jó tulajdonságait, mattít, de elfedi a bőrhibákat is. Ez mellé nézel egy jó korrektort(pl essence-nek van) és megvan minden, amire szükséged lehet:)
2011. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a habállagú alapozó pattanásos bőrre nem biztos, hogy a legalkalmasabb, mivel a belenyúlkálástól megtapadhatnak benne bizonyos szennyeződések, a nyitogatás során is, nem úgy mint egy pumpás alapozónál, és így nem olyan higiénikus..
2011. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!