Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell helyesen használni...

Hogyan kell helyesen használni felvinni az alapozót? És hogy az ne tűnjön el pár óra múlva?

Figyelt kérdés

És ha van egy csúnya pattanásom, és azt el akarom fedni, mit tegyek? a baj hogy átlátszik nem fedi, mit csinálok rosszul?


légyszives részletesen válaszoljatok

köszönöm szépen!

:)


2008. máj. 6. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én csak alapozót használok. A pattanásos storyval énis így vagyok, ugyhogy abba nemtok segíteni. Az alapozót először az ujjaddal vidd fel, majd az ehhez szükséges szivaccsal óvatosan töröld át az arcod, így nem lesz foltos. Azt tudom, hogy ahhoz hogy tartós legyen, kell púder is. Abba nemtok segíteni.
2008. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A pattanást korrektorral kell elfedni amit csak arra raksz a bőrödnem megfelelő színben, majd jöhet az alapozó és utánna a púder. Totál eltüntetni nem tudod, meg az is látszani fog hogy "be vagy vakolva", már bocs a kifejezésért. Sajna olyanok nem tudunk lenni mint a TV-ben és magazinokban a nőcik, mert őket még kijavítják, szóval nem vidd túlzásba, mert az sem jó. Csak természetesen és alaposan tisztítsd meg az arcod, ha már otthon vagy.
2008. máj. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Így igaz, a pattira korrektort kenj, majd alapozót szivaccsal (én jobban szeretem szivaccsal felvinni, mert nem lesz vakolat-szerű, végül porpúderrel fixáld.

Én még nem találkoztam olyan alapozóval, ami "nem tűnik el", persze lehet, hogy van, csak még nem találtam meg:)

Nekem ha "becsillognak" a problémás részek, akkor áttörlöm egy kicsit, és egy kis púderel helyrehozom.

2008. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Lehet h az alapozód minősége nem megfelelő. Egy drága és minőségi alapozó nem tűnik el pár óra múlva és nem folyik le az arcodról. Próbáld ki az ESTEE LAUDER-T v. CLINIQUE alapozóját. (kb. 6-7 ezerbe kerül, de sokáig jó és meg leszel elégedve) A pattanásra tegyél pattanásleszárítót, ha otthon vagy. Amikor vészhelyzet van, akkor korrektorral tűntesd el, amit csak erre a részre tegyél, utána szivaccsal alapozz, és jöhet a fixáló porpúder! Még a MAX FACTOR termékek is jók sztem! Remélem h elég részletes voltam:)
2008. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, nagyon szépen köszööm Nekek a válaszokat!!

:-)

2008. máj. 7. 19:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyi hogy vmelyik csatornán megy a Sminkeljünk (vagy vmi hasonló című)műsor. Ott azt mondta a sminkes csaj, h előbb alapozó és utána korrektor. Hiszen az alapozó is sok mindent elfed.
2008. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is a sminkelés alapjait kell megtanulnod:

1. sminkelés elött megtisztítod a bőrt!

2. Hidratálókrémet teszel rá és rajtahagyod 5 percig majd a fölösleget leitatod! (csak ha használsz alapozót)

3. Az alapozót az arc közepétől a hajvégek felé kell felvinni, hogy ne üljön meg a pólusokban!

-Ez sokmindent elfed, ha valami mégis átlátszik, próbálj felvinni mégegy vékony réteget.

4. púderezés: az arcodnak megfelelő színű púdert válassz, ha szeplőt tüntetnél el, egy fél árnyalattal barnábbat!

-Ez a TV-s trükk: az alapozó és a púder is kell a bőrhibák eltüntetéséhez, és a zsíroshatású fényes bőr elkerüléséhez!

5. Szemhéjpúder: (a szemed színével harmonizáljon) Ehhez legalább két szín szükséges ha rendesen meg akarod csinálni, de a legjobb ha három van:

-Belső szemzug a legvilágosabb!

-Mélyítővonalra, a kövépárnyalatot vidd fel!

-A külsőszemzug a legsötétebb!

6. Szemceruza: Mindíg a szemhélypúderrel harmonizáló szemceruzát válassz! Még a feketét se lehet mindenhez felvinni!

7. A szemet a szempillaspirál koronázza meg, ezt sose használjuk szemhéjpúder elött mert ha rászóródik, furcsa összhatást kelt...

8. végül a rúzs: mindig a keretezéssel kezdünk majd a kitöltés!


Na de picit elkalandoztam...A lényeg, hogy nem kell az összes feladatot az alapozóra hárítani, és nem muszály a legdrágábbat megvenni, az alapozás akkor tartós, ha elötte a bőr kap egy kevés hidratálókrémet, hogy ne károsodjon a sminktől, és ne szívja be azonnal, valamint kiváló sminkalapként is szolgál! A púder pedíg igencsak fontos szerepet játszik a bőrhibák eltüntetésében, és ebből se kell drágát venni egy 3-400 forintos bőven elég!

2008. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! :)))
2008. jún. 2. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:
na most jön a sminkprofi, figyeljetek...:D hát igen, tisztísd meg a bőröd, kend be, utána kenj ré alapozót, a Vichy Dermablendjét(sztem nem annyira drága, de eszméletlenül jó!!!!!! és tartós)uténa korektor, de ezutén nem kell, hidd el, és ezután púder. de ez az alapozó nagyon durva, ezért őgy használom, hogy előtte egy normálisat, és csak a problémás heylekre, esetleg pattanásokra teszek a dermablendből. próbáld ki, megéri!
2008. jún. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Malu Wilz Camuoflage(kamuflázs) nevü "krémét" tudom ajánlani! sztem ez a legjobb hisz a kozmetikusok is ilyet használnak és nekem is pattanásos az arcom, de ez teljesen eltünteti! kozmetikusnál érdeklődj ugyanis csak nála lehet ezt beszerezni! 3000 ft , de akár egy évre is elegendő ugyanis csak a pattanásra kell kenni mint egy korrektort(én az egész arcomra használom) ha ezt használod másra nem is lesz szükséged.:) hidd el ez a világ legjobb dolga:D:D
2008. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!