Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tehetnék, ha szinte...

Mit tehetnék, ha szinte minden fülbevalótól begyullad a fülem?

Figyelt kérdés

Próbáltam már aranyat, ezüstöt, bizsut, orvosi fémet... de mindegyiktől piros, gennyes lett 1-2 nap után.

Pedig annyira szerettem volna még pár lyukat a fülembe:(

Mit tanácsoltok? Van még valami, amit kipróbálhatnék?

Előre is nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat:)


2012. júl. 27. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, azt mondom, ne szórakozz vele!

Én is kipróbáltam mindent, erőltetettem a fülbevalót/piercinget, aztán begyulladtak tőle az izületeim és keloid alakult ki a fülemnél.

Szerintem ne erőltesd!

Maximum a titániumot próbáld meg még, mert arra elvileg nem lehetsz allergiás.

2012. júl. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi fémtől, ha jó minőségű, akkor nem gyulladhat be, hiszen az a fém, amiből az orvosi eszközöket készítik.

Egyébként az orvosi fémet javarolnám, de rendes üzletből, nem bizsuboltból, ahol csak ráírják, mert el akarják adni.

A gyulladás oka lehet az, hogy mivel eddig nemnagyon tolerálta a füled a fülbevalókat, ezért nem alakult ki szép hámréteg a lyukban, vagy akkor próbálkozol, amikor még gyulladában van. Ha túl érzékeny, vékony ott a bőr, akkor felsértheti az is, ahogy berakod a fülbevalót, és feltételezem, hogy nem fertőtlenítetted le előtte a fülbevalót sem.

A megoldás tiszta orvosi fém pl 316L-es számú, amiből egyébként fülbevalókon kívül csontrögzítő szegecseket készítenek, vagy titánium, ami hasonlóképp megbízható, mert egyáltalán nem tartalmaz allergén anyagot (szintén orvosi fém ez is, csak köznyelven nem ezt hívják annak), vagy arany fülbevaló. Elsőnek olyat vegyél, ami nem lelógós, hanem bennmaradhat estére is (egyébként ajánlom a mindkét végén golyós piercinget, mert azon nincs sehol éles rész, ami irritálhatná és kényelmesen tudsz vele aludni is). Eleve úgy rakd be, hogy gyógyszertárban kapható 70%-os alkoholban fertőtleníted (egy kis kupakba kiöntesz és beledobod az ékszert), utána úgy rakd be, hogy lehetőleg a nem steril ujjaddal ne érj hozzá a szárhoz, ami a lyukban lesz, egyáltalán, vagy az alkoholból egy kis vattára téve az ujjaidat is fertőtlenítsd. Miután beraktad a fülbevalót ne nyúlkálj hozzá, ne ellenőrizd, hogy ott van-e még, ne mozgasd.

Ha arcot mosol vagy zuhanyzol, akkor utána töröld át alkohollal a fülbevalót úgy, hogy ekkor viszont jó alaposan átforgatod és az alkoholba mártott fültiztító pálcikával mindenkhol alaposan áttörlöd, azt a részt is, ami egyébként a lyukban van úgy, hogy előre-hátra csúsztatod a fülbevalót (legyen akkora szára, hogy azt meg tudd tenni). Így tivábbra sem jut be baci, ami gyulladást okozhatna, és az állandó viseléstől és mozgástól kialakul egy egészséges hámréteg, ami később megvéd a gyulladástól (nem bizsu, hanem orvosi fém arany és esetleg ezüst esetében, bár az ezüstöt valóban nem mindenki bírja). Legalább egy hónapig akkor se szedd ki, ha kicsit ki van pirosodva!!!! Utána már cserélgethetsz fülbevalót, először csak óvatosan, aztán már akár naponta is. Gennyes, ha rendesen fertőtleníted, nem lesz! Ha nagyon úgy érzed, hogy meg van duzzadva és begyulladt a füled, akkor se szedd ki a fülbevalót, hanem óvatosan kamillateával borogasd!!!

Ha nagyon érzékeny a bőröd, akkor tényleg csak golyósat rakj be, mert attól az éles szélű végelzárótól is begyulladhat, amit a "normális" (tehát szar) fülbevalókra raknak!

Nekem azokat pl nem bírja a fülem, és semmi olyan záródást, ami beszorítja, de miután egy jó piercingestől megtudtam, hogy hogyan kell hozzászoktatni a fület a fülbevaló viseléshez (amit most leírtam neked), azóta a beakasztósokat (szigorúan nikkelmenteset!!!) már bírja a fülem. De továbbra is csak az ilyet és a golyósat, semmi mást...

2012. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 eniko96 válasza:
A fulembe a porcba lovettem fulbevalot kettot es gennyesedik a fulem nem birja a fulbevalot es faj elegge es meg is van dagadva es a genny jon belole aki tud ra megoldast kerem irjon valami jot aki tapadztalta mar ezt elore is koszonom
2016. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia kedves utolsó válaszoló! Ugyanebben a cipőben jártam én is pár évvel ezelőtt lövettem a fülem felső részére egy lyukat az ékszerész( mert úgy gondoltam ez a legmegbízhatóbb megoldás)csinálta meg, mielőtt megcsinálta elmondtam neki hogy nagyon érzékeny a fülem egyedül talán az aranyat bírja de azt sem mindig, megnyugtatott hogy ez orvosi fém nem lesz tőle semmi bajom. Az első éjszakám borzasztó volt kb semmit nem aludtam úgy fájt a fülem de azt hittem hogy csak még szokatlan hogy két lyuk van a fülemen. Telt az idő egyre jobban fájt, egyre pirosabb lett , viszketett mindenki mondta hogy szedjem ki de mondtam hogy nem lehet mert nagyon tetszik hogy 2 lyuk van a fülemen inkább tűrtem a fájdalmat mert akkoriban nagyon “menő” volt. Kb egy hónapig bírtam de ekkor már úgy be volt dagadva a fülem hogy kiszedni se lehetett a fülbevalót mert szinte belenőtt a fülembe kb 5 óra hosszáig tartott a kiszedése és főleg azért mert már önmagában az is fájt ha valaki hozzáért a fülemhez nem hogy még egy fémet kifele huzogasson. Na hát mondanom se kell hogy ömlött a vér a fülemből és kb egy évig tartott mire rendbe jött a fülem. Úgyhogy senkinek nem ajánlom az orvosi fémet éppen olyan rosszat tesz a fülednek mint a nikkel vagy kobalt és a kérdezőnek mondanám hogy nem hiszem hogy aranyra lennél érzékeny én utánajártam és nem az arany okozza az irtitációt hanem a fém amivel ötvözik sajnos ebben a csóró világban már az ékszerboltok sem tehetik meg hogy 100%os arany fülbevalókat árusítsanak illetve az arany nagyon puha fém ugyhogy valamivel ötvözni kell. A legrosszabb a fehér arany akinek érzékeny a füle arany fülbevalókból semmiképp se válasszon olyat. Egyébként erre nekem csak egy megoldásom van hogy minden nap kiveszem estére és fürdés közben a fülbevalót és tartok pihenőnapokat a fülemnek :)
2018. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!