Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szeretnék itthon porcelán...

Szeretnék itthon porcelán körmöket csinálni magamnak, jó lesz így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom sosem lesz olyan, mintha csináltatnám, de szeretném kipróbálni. Csak magamnak szeretném csinálni, egyszerű, rövid franciát. Szeptembertől a suli és a munka miatt nem lehet hosszú körmöm, viszont nem szeretnék 2 hetente körmöshöz járni.

Néztem a Moyránál kezdő szettet amiben 3por, sablon és liquid van. Elvileg lassabban száradó, mint az átlag. Tudom, hogy kell ecset. Tálkát nem akarok venni, arra jó a pálinkás pohár is, de ha nem nem nagy összeg... Viszont amit nem tudok, hogy van ilyen 3in1 folyadék az tényleg jó, vagy vegyek inkább mindegyikből külön olyat amire való. Illetve mi van, ha a liquidet nem öntöm ki csak az ecsetet mártom bele. Gyógyszertárban mennyibe kerül az aceton. Az utolsó kérdésem, hogy a fénylakk az sima átlátszó lakk drágábban eladva vagy tartósabb? Nem szeretnék lámpát venni. Hiába kerestem ezekre a kérdéseimre nem találtam választ.


Köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 7. 23:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam a reszelőket és a bőrletolót... :)
2012. aug. 7. 23:57
 2/8 anonim válasza:
Liquidből mindig önts ki egy kisebb mennyiséget pohárba amennyit úgy gondolsz, hogy elhasználsz... mert ha csak belemártogatod az ecsetet beleviszed a porcelán port és egyszer azon kapod magad, hogy az egész egy nagy "takony" lett... fénylakkhoz viszont szükséges a lámpa. Az interneten nem találtál olyan szettet a moyránál, amiben van lámpa is? szerintem azok jobban megérik mint ezek az alap szettek.. még annyit írok, hogy így első nekifutásra nagyon nem fog menni a sablonnal a műköröm építés hiába figyelted, hogy csinálta a műkörmösöd.. inkább tippezhetnél egy darabig.. azt meg olyan méretűre vágod le amilyenre szeretnék összereszeled és húzol rá porcelánt.
2012. aug. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen gondoltam, hogy az első pár alkalommal elég béna leszek. Bnőmnek van vmi fénylakk nevű lakkja, amit rákent megszáradt és kész. De az Ázsia Centerben vette, de félek, hogy ott gagyi cuccok vannak
2012. aug. 8. 00:42
 4/8 anonim válasza:
A gagyi többször jobb mint a márkás... ezt tartsd szem előtt! Én porcelánnal voltam így...
2012. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a fém sablonnal? Veszek egyet azzal lassan, de megtudom mindet csinálni?! Illetve ha sima papír sablont veszek ahhoz is kell a fém C ív hajlító? Mikor épített zselé körmöket csináltattam azt használta a volt körmösöm, de a porcelánnál nem tudom ezt. Mert a tippeset szeretném kerülni, mert azzal nagyobb kárt tudok okozni(szerintem)
2012. aug. 8. 09:58
 6/8 anonim válasza:
ha a papíros sablont veszed ahhoz sem rossz ha van hajlítód, viszont a fémet jobban tudom ajánlani..
2012. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem kéne megtanulnod inkább?? De szégyen, hogy pálinkás pohárból akarsz dolgozni!!! ..és mi van a köröm gombával..??? Valaki elmagyarázta mi a veszélye annak,ha nem tudod az anyagok pontos felhasználását..??? Minden termékre rá van írva, hogy "Szakmai felhasználásra" .. nem véletlenül...
2012. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló:

Miért is szégyen, hogy pálinkás poharat használok? Nem esik le tőle a körmöm és nem kapok tőle gombát. Ugyanolyan üveg... Amúgy meg megcsináltam magamnak az épített porcelánt és nagyon jó. 2 hete fent van.

Gombát miért is kapnék, ha csak én használom a reszelőket, ecsetet, mindent, fertőtlenítve vannak , vettem minden folyadékot külön-külön nem 3in1. Másnak nem csinálok ilyet csak magamnak, és nekem ez így megfelel akkor minek tanuljam meg, ha így is megy? Azzal kezdtem, hogy valószínű sosem lesz olyan mintha profi csinálná, de nem bánom!

A többieknek köszönöm.

2012. aug. 26. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!