Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti is használtok a mindennapok...

Ti is használtok a mindennapokban sminket?

Figyelt kérdés

Csak szerintem tartozik hozzá egy felnőtt nőhöz hogy legyen rajta egy finom kis ízléses smink?

Egyik barátnőm múltkor megszólt,hogy ez felszínesség(ő mondjuk soha nem sminkel),és hogy szerinte ő smink nélkül is szép.Pedig nagy lila karikák vannak a szeme alatt,pattanásos...könnyedén lehet rajta egy üde sminkkel segíteni.Szerintem ez valamilyen szinten az igényesség jele,mint az is hogy nem mászkálunk csöpögősen zsíros hajjal!

Természetesen nem atz mondom hogy a sarki boltba kifliért sminkben kell menni,de munkahelyre,vagy ha este elmegyünk valahova

Szóval ekkor fogalmazódott meg bennem a kérdés,ti mit gondoltok erről?(Félreértések elkerülése végett nem a barátnőm és köztem lévő dologról bezsélek,hanem a felnőtt női lét smink dologról.)


2012. aug. 14. 03:11
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
hát egy pici smink az mindig kell, hogy nő legyen az ember. Viszont ezek a kencék nagyon károsítják a bőrt. úh én évente kétszer kúraszerűen szoktam szedni a biovanne egészség vitamint, ami a bőrt a körmőt és a hajat táplálja vitaminokkal. és akkor így tudom kompenzálni a festékeket.
2012. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindig sminkelek, ha elmegyek valahova. Legalább egy kevés alapozó és szempillaspirál felkerül, már attól fényévekkel jobban nézek ki. Még gimiben volt egy osztálytársam, aki a tablófotózáshoz sem engedte kisminkelni magát, mert hogy ő így természetesen szép. Pedig olyan feje van, mint egy gorillának.

Én főleg azért szoktam rá, hogy a bőrhibákat eltüntessem, mert nyilván rosszul érzem magam, ha nagy pattanásaim vannak és látszanak. Legtöbbször még itthon is teszek fel egy kis alapozót, mert az életkedvem is elmegy, ha a tükörbe nézek és ronda a bőröm.

23/N

2012. aug. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha például csak a boltba megyek vagy a mamámhoz, természetesen nem sminkelek.


Hétköznapi smink: szempillaspirál, színtelen ajakápoló


Alkalmi smink: szempillaspirál, színtelen ajakápoló, színezett hidratáló, púder


18/L

2012. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én itthonra nem sminkelem magam, mert nem csúnya a bőröm, na és jobb, ha lélegzik. :) viszont ha elmegyek valahová, akkor kötelező jelleggel kifestem magam!:D nyáron nem használok az egész arcomra alapozót, csak egy kicsit a szemem alá, a karikáimra (mert sajnos vannak mindig), viszont hűvösebb időben (mint a mostani 25 fokokban) a teljes arcomra. de csak leheletvékonyan. aztán barna szemhéjpúder, nagyon vékony szemceruza vonal és szempillaspirál. egyébként utálom azt, amikor végigmegyek a villamos vagy metrómegállóban és tele van igénytelen fiatal nőkkel. oké, hogy nincs pénze, de legalább mosson hajat, vagy ápolja házilag a bőrét... (mert a smink sokaknak luxus, sajnos)

19L

2012. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem sminkelem magam.

Szép, egyenletes felszínű, tiszta bőröm van, se pattanásom, se mitesszerem nem volt soha.

Inkább azon vagyok, hogy megfelelő táplálkozással és folyadékbevitellel, plusz bőrápolással ne is legyen erre soha szükségem. Ha nagy néha karikás szemmel ébredek is, teszek rá hideg vizes vagy zöld teába mártott vattát, és negyed óra alatt eltűnik.

Még soha senki nem vonta kétségbe a felnőtt női mivoltomat :)

2012. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled kérdező.

Nem kell túlzásokba esni, de egy kevés, szolid smink szerintem szükséges. Magamon tapasztalom, hogy még a legminimálisabb smink is mennyit dob a megjelenésemen. Van 1-2 bőrhibám (1-2 patti, mitteszer, karika a szem alatt), de nem találtam még olyan alapozót, ami igazán bevált volna, úgyhogy korrektorral elfedem ezeket a kis bőrhibákat, fekete szempillaspirált és a kedvenc ajakápolómat használom még és máris kész egy egyszerű, szolid smink. Alig látszik, mégis sokat dob a megjelenésemen.


Szóval én is sminkelek, de nem szoktam túlzásba vinni. Most nagyon tetszik a korrektor, barna szemceruza, fekete spirál és szájfény kombináció. Nagyon szolid, visszafogott smink, mégis sokkal jobban nézek ki, mint smink nélkül.

Persze, ha átszaladok papámhoz, vagy lemegyek a boltba venni ezt-azt nem sminkelem ki magam, ahogy itthonra sem, de ha bemegyek a belvárosba, akkor azért igen.

17/L

2012. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek a kérdezővel. Max. a kisboltig vagyok hajlandó smink nélkül menni. De mondjuk én főleg azért sminkelek, mert a rendszeres bőrápolás ellenére is vannak sajnos pattanásaim, a tinédzser kor átka. Szóval nekem ha emberek közé megyek a minimum a BB krém, korrektor, púder kombó. Emellé gyakran jön még szájfény, szempillspirál. És ha mondjuk már nagyon ki akarom rittyenteni magam akkor még valami halvány színű szemhéjpúder.

Nem értem az olyan osztálytársaimat, akik pattanásos arccal járkálnak a nagyvilágba. Nincs ezeknek szemük? Nem látják a nagy dudort a homlokuk közepén? Szerintem nagyon gusztustalan, és igen, igénytelen is. 16l

2012. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén sokkal nagyobb lehurrogásokra számítottam!

Örülök,hogy ezekszerint nem vagyok egyedül a véleményemmel!

Látom több tizenéves is írt.Én is sminkeltem már akkor is.Viszont úgy gondolom gimiben nem feltétlen szükséges.De mikor barátnőm 21 éves létére becsoszog az egyetemre mint a mosott szar,hát mindig meglepődök.

Szerintem a legtöbb munkahely is megkívánja!A professzionális kinézethez a mai világban ez hozzá tartozik.


Egyébként a mindennapokban én is púdert,spirált,meg szemceruzát szoktam használni,semmi többet :)


Jöhetnek még válaszok!Ment mindenkinek a zöld pacsiii

2012. aug. 14. 14:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is használok minimálsminket ha elmegyek itthonról, munkába vagy bárhová. Bevallom még biciklizéshez is felkenek egy kis színezett hidratálót, mert elég csúnya a bőröm alapból, pedig ápolom, krémezem, hetente teszek rá radírozó pakolást, de a mitesszerekkel szélmalomharcban vagyok. Irigylem azokat a keveseket, akiknek anélkül és hibátlan a bőrük. Utoljára talán általános iskolában mentem natúr bőrrel iskolába, a pattanáskorszakban jött a korrektor, meg a púder...utána meg a többi :)
2012. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TijuMK ***** válasza:

Én otthon sosem sminkelek, de ha egyetemre megyek akkor mindig, kivéve ha késésben vagyok. A minimálsmink a színezett hidratáló+szemöldökceruza+púder. Ha olyanom van akkor minden ami belefér, tus, szemfesték, szempillaspirál, pirosító. Ha viszont szóbeli felelés van akkor még a vörös rúzst is felrakom szóval harci festés:D Mindemellett nem érzem magam igénytelennek vagy csúnyának festék nélkül, barátomnál sose sminkelek ő naturálisan szeret:)

23L

2012. aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!