Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti hány évesen kezdtétek el...

Ti hány évesen kezdtétek el magatokat 'sminkelni'?

Figyelt kérdés
Én 13 éves vagyok, 7. osztályos. Ezen szoktam gondolkozni, de igazából még nem érzem azt, hogy szükségem van rá. Én úgy gondoltam, hogy talán évvége fele kezdem el, de akkor is csak szemcerúza vagy szempillaspirál a legkevesebb mértékben. A véleményetekre vagyok kíváncsi:).

2012. okt. 27. 18:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen kezdtem...ráérsz még,de remélem tudod,hogy a smink egy része beszívódik és öregíti a bőröd...
2012. okt. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Most sem sminkelem magam, csak ritkán, pedig már 22 vagyok.

Kb. 16 évesen alapozóztam állandóan, mert kicsit pattanásos voltam. De leálltam vele, mert attól még rosszabb lett.

Úgy, hogy békén hagytam, szépen le is tisztult az arcom.

Mostanában néha ha olyan a kedvem, akkor kihúzom a szemem meg kispirálozom, esetleg szájfény.

Ennél több sminket nagyon ritkán, buliba, ünnepségre.


13 évesen ne kenegesd magad, csak a bőrödet teszi tönkre.

2012. okt. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Én is 13 éves vagyok. Mindennap csak korrektort, púdert és szájfényt használok. Néhanapján szempillaspirált is. Mást csak különlegesebb alkalmakkor.

Ha nincsenek bőrhibáid, amik zavarnak, nem kell sminkelni magad. Nekem a szájfény is csak ajakápolóként funkcionál, a púder pedig az alapozót helyettesíti. :)

2012. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen már kísérletezgettem mindennel ami színes és feltűnő, visszagondolva nagyon gáz lehettem kékre festett szemekkel meg vörös rúzzsal... uhhh. Nem értem hogy nem láttam én ezt akkor.:D


Most neked azt mondanám, ha vannak bőrhibáid, akkor max korrektort használj azokra, meg ajakápolót a szádra, mert az meg fontos, főleg télen majd. Másra nem hinném hogy szükség van.

2012. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Alapozót nem használok, a korrektorra 17 évesen szoktam rá...(de csak ha vmi nagyon nem tetszik

12 éves koromtól körömlakk függő vagyok (főleg fekete sötét bordó sötét lila...még mindig a fekete a kedvencem)

Tust, rúzst meg ilyeneket már 13 éves koromtól használtam...(általában nagyon erős szemsminket-tus ceruza spirál ajakápolóval, vagy ceruza spirál rúzs...a lényeg az, hogy minél feketébb legyek...vagyis a sminkem...szerencsémre mindig is jól bántam az ilyen dolgokkal, így sose értem el bohóchatást...annyi, hogy öregebbnek néztek, mint amilyen vagyok...amúgy is fura az arcberendezésem...most is...tudok úgy sminkelni, hogy 6-7 évvel idősebbnek nézzenek...csak nem akarok xD)

15 éves koromtól szemöldök függőségben szenvedek, azóta rendszeresen festem azt is minden reggel, és havonta egyszer fazonra gyantáztatom (a köztes időkben borotválom...)

18/L

2012. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen kezdtem, mivel ekkorra tudtam megvenni magamnak a jó minőségű sminkeket. Előtte szükségem sem volt rá, és a szüleim pénzén sem szerettem volna élősködni.
2012. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen már alkalmanként sminkeltem. Ez azt jelenti, hogy ha valami családi ünnep volt, vagy rokonokat látogattunk meg vagy ilyesmi, használtam egy kis ajakápolót vagy színtelen szájfényt, és esetleg egy kis szempillaspirált. Ha volt 1-1 pattanásom, nővéremtől kértem egy pici korrektort.

14 évesen még mindig ugyanilyen sminket használtam, de már gyakrabban. Aztán lassacskán elkezdtem használni barna szemceruzát is.


Az első komplett sminkem a ballagásomon volt, tesóm sminkelt ki. Akkor korrektort, szempillaspirált, egy kevés barackos-barnás szemhéjpúdert és színtelen szájfényt használtunk.


Most már az évek alatt szépen összegyűjtöttem a különböző termékeket és ezek használom felváltva. Most már használok néha alapozót, púdert is, van szemhéjalapozóm, ha tartós smink kell stb. :)


Egyébként, ha nem érzed szükségét, ne használd. A sminket is tudni kell viselni, és ha nem tudod viselni, az gáz.

17/L

2012. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

12 évesen kezdtem alapozót használni, 13 évesen jött mellé a szemcerka, meg a szempillaspirál, 14 évesen a korrektor, 15 évesen a púder és a szemhéjtus.

És a JÓ minőségű smink JÓT tesz a bőrnek. Vannak anti-age cuccok, amik direkt ránctalanító hatásúak, vannak zsíros bőrre valók, vannak antibakterializálók.

Ezzel most nem azt mondom, hogy sminkelj. Ha nem akarsz, akkor ne. Én szeretek, és elegem van ár belőle, hogy hozzá nem értő emberek írnak fűt-fát. A sminkelés nem bűn, és a jó smink eltakar, kiemel, és ÁPOL.

2012. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Ez igaz utolsó, de szerinted egy 13 éves lánynak mikor van pénze (vagy a szüleinek) igazán jó minőségű sminkre? Az a baj, hogy az ilyen idős kislányok csak a leggagyibb 200 Ft-os sminkcuccokat veszik meg és sokkal jobb lenne, ha még nem használnának semmilyet, ahelyett, hogy csak a bőrüket teszik tönkre ezekkel a mérgekkel.
2012. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
12 évesen már sminkeltem. Alapozót, szemceruzát és szempillaspirált valamint pirosítót használtam. Akkor még elég amatőr voltam. Mindig is érdekelt a sminkelést, rengeteget tanultam ezzel kapcsolatban, ma már mondhatni profi szinten sminkelek pedig még csak 18 vagyok. Később szeretnék több tanfolyamot ezzel kapcsolatban elvégezni, csak hogy valami minősítés is legyen a kezemben, és szeretnék sminkesként dolgozni.
2012. okt. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!