Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a microdermal piercing...

Mi a microdermal piercing szúrásának pontos menete? Milyen érzés a, , horgony" bőr alá helyezése?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon fáj a ,,piercingalap" berakása? Hogy teszik egyáltalán be?... (Elképzeltem egy kis rózsaszín követ a kézfejemen. Kérdés, hogy letegyek-e róla.:))

2013. jan. 7. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Na, akkor hosszú leszek. :))


Először is a kézfejedre nem javaslom, hacsak nem vagy pl. irodai munkás, akinek ráadásul még családja sincs, rendeli a kaját és mosogatógépet használ. :)

Egyébként elég veszélyes hely, könnyen irritálódik, könnyen beakad, kirántod.


A szúrás menete:

Bejelölik a helyet, fertőtlenítik, jobb helyeken érzéstelenítik, majd egy bőrlyukasztó eszközzel lyukat vágnak a bőrbe. Csipesszel megfogják a microdermalt és a lyukba helyezik. Ezután újra fertőtlenítik majd leragasszák. (egy picit vérzik az első nap)


Fájdalom: nekem lidokain injekciót adtak, ez igen jól hat, nem fájt. A lyukasztásnál éreztem kicsi kellemetlenséget, semmi egyéb.

Amikor kiment az érzéstelenítő hatása, akkor sem fájt, persze húzódott körülötte a bőr, nyomásérzékenység az volt pár napig, de semmi durva.


Jobb helyeken lehet érzéstelenítést kérni, szerintem élj vele, biztosan fájdalmas nélküle. Keress olyan helyet, ahol érzéstelenítenek, érdeklődj a szalonokban.


Viszont a kézfej nem jó ötlet. Azért lehet könnyen kirántani, mert nem illeszkedik pontosan a bőrre a fej. Egy kis hézag mindenképpen van a bőr és a fej között, és így könnyen be tud akadni.

2013. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és titán ékszert válassz! Tartósabb! :)
2013. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

jaj nagyon köszi a tartalmas választ!:) és azt külön, hogy írtál arra is, hogy a kezemre rakatnám - valóban, így belegondolva, mosogatás közben nem az igazi... pláne, kiázik a kézmosástól, satöbbi.

akkor folytatom a brainstorming-ot.:)

Basszus, a bőr egy tök vastag sokréteges szövet, csak nem a legalsó alá teszik a horgonyt... nem tudom elképzelni a lyukasztásnak a pontos menetét... a videón egyszer csak benne van fél centi mélyen az eszköz a bőrben.

2013. jan. 8. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy, nem fél centi mélyen van. Közvetlen a bőr alatt. Még ki is lehet tapintani. :)

Két mell között, mellkason, vagy kulccsont alatt vagy fölött nagyon szép tud lenni, nem sérül, és el lehet takarni ha szükséges, de mutogathatod, ha akarod.

Rövid hajjal fül alatt, nyak oldalán is csini.

Ha mindenképpen a kezedre akarod, akkor inkább így:

[link]

2013. jan. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Átgondolandó ötletek....:) Köszi!
2013. jan. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!