Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csak szerintem gáz, ha egy...

Csak szerintem gáz, ha egy nemrég végzett, díszítésekben nem túl ügyes körmös rögtön elmegy szalonba dolgozni, és ugyanannyit kér, mint aki szépen dolgozik?

Figyelt kérdés
Csúnyák a festések, a minták olyan lehetetlenek, nem esztétikus, nem szépek! Mégis önkritika nélkül elmegy szalonba dolgozni. Ráadásul a face-re is felteszi a "referencia munkáit" a szalon oldalára!
2013. febr. 5. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

sajnos mindegy hogy mennyire értenek hozzá,annyit kérnek mint akik jól dolgoznak:/

én a fodrászommal jártam így,a régi elment szülni de hajat kellett vágatnom a tablófotóhoz,vittem képet,kérdeztem hogy megtudja-e csinálni,mondta hogy gond nélkül

miután szóltam hogy még csak nem is hasonlít ahhoz amit mutattam és nem mellesleg végig nézte hogy milyet kéne csinálnia megint belevágott és csak rosszabb lett,a végén inkább hagytam,nehogy teljesen kopasz legyek

benyögte hogy 3000ft-t lesz,egy olyan hajért ami nem is hasonlít ahhoz amit szerettem volna(amúgy rövid a hajam,amit elvileg olcsón vág)mindezt 15éves tapasztalattal

úgy igen,gáz,de lassan bármennyit kérhetnek és az ember még szóvá sem teheti ha nem azt kapja mint amit akart

2013. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is elvégeztem egy okleveles tanfolyamot, de mivel nincs elég gyakorlatom még a díszítések terén (akril festés), ezért nem megyek el szalonba dolgozni, nem akarom lejáratni magam! Most nyílt itt nem messze a szalon, gondoltam elmegyek rakatok fel körmöt. Aztán megláttam a képeket.. :)
2013. febr. 5. 15:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanám, hogy nem a minta a lényeg egy körmön. Minta nélkül legyen szép, technikailag jó.

És igen, gáz. De nem az, hogy nem tud festeni, majd megtanulja. A gáz az, hogy lövete nincs a körmözésről.

Ja, az okleveles tanfolyam kb pont annyira nulla tudást ad, mint az okj.

2013. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
ja, még annyi, hogy nem az eltelt évek száma miatt lesz valaki jó szakember. Sokszor egy kezdő sokkal szebben dolgozik, mint az, aki 20 éve van a szakmában.
2013. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jobban megnéztem a körmöket, és a formájuk sem az igazi..

Oké, hogy nem a minta a lényeg, de mi van akkor, ha a vendéged valami bonyolultabb, szépen festett mintát szeretne, és nem sima franciát strasszal, amit bárki meg tud csinálni? Őt is kioktatod?

Egyébként nekem a sima francia az etalon, de az legyen tökéletes, főleg a mosolyvonal!

2013. febr. 5. 20:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem. Én megcsinálom a mintát.

Viszont a vendég megtalálja a körmösét mindig. Tehát aki az egyszerű franciát szereti, az sosem fog olyanhoz menni, aki full csicsásakat csinál mindig, és fordítva.

2013. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
dolgoztam màr olyan körmössel, aki "tudott" kockàt, meg kereket, ronda, hullàmos és vastag lapàtokat épített, pedikűrnél attòl féltem, h mikor vàgja le a vendég làbàt, mégis tele volt a naptàra, mert bàrmit felgànyolt a vendégre egy òra alatt. Aki esetleg véletlenül egyszer hozzàm jött, és szép, igényes körmöt kapott ugyanannyi pènzért, csak több idő alatt, annak az volt a legnagyobb baja, h szép-szép, de xy gyorsabban kész lett volna vele. Szòval nem érdelelte, hogy sokkal jobb kórmöt kapott a pénzéért, neki a sz.r is jò, ha gyorsan kész van. Ilyen vendégnek mindegy mennyit tudsz...
2013. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Így van. Ahogy mondtam, minden vendég megtalálja a maga körmösét. Az igénytelen vendég az igénytelen körmöst, és az igényes vendég az igényes körmöst. kár ezen pörögni, változni úgysem fog.
2013. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszoló:

Nahát.. érdekes amit írtok.. Én azt hittem, hogy a minőségi, és szép munka minden vendég igénye! Engem mondjuk nem érdekelt az idő sosem, azt a délelőttöt akkor erre szántam!

Akkor én is elmehetek szalonba, nem? Eddig ezért nem mertem, mert úgysem tudok olyan szépet készíteni, amilyet a vendég akar.. és milyen ciki így elmenni szalonba!!

2013. febr. 6. 14:30
 10/15 anonim ***** válasza:
oklevéllel szalonba menni is gàz. azzal még tovàbbképzésre se mehetsz.
2013. febr. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!