Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy kell tökéletesen sminkelni?

Hogy kell tökéletesen sminkelni?

Figyelt kérdés
Valaki leírná pár lépésben az egyszerűbb sminkeket? 13 éves vagyok,nem sminkelek a suliba (nem is akarok),meg általában sehova,csak esetleg szájfény,mivel nem nagyon tudom hogy kell.

2013. márc. 9. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen sminkre gondolsz?

De szerintem ezek megfelelnék neked:

Hétköznapra, suliba: ajakápoló/szájfény, spirál

Alkalomra, buliba:ajakápoló/szájfény, szempillaspirál, halvány szemceruza

Mondjuk én csak ajakápolót használok! :D


Arra figyelj hogyha már sminkelsz egy picit, hogy lefekvés elõtt alaposan tisztítsd meg az arcodat, nehogy ártson a börödnek! De ne szappant használj lehetõleg, hanem inkább valami speckó arctisztítót.

Szerintem a sminknél sokkal fontosabb, hogy szép, egészséges és tiszta bõrünk legyen! :)

14L

2013. márc. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy pl. hogy lehet jól meghúzni a szemet szemceruzával,hogy a különböző ecsetek mire valók :)
2013. márc. 9. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, miért nem ezzel kezdted? :)

Szemceruzából a puhát a legkönnyebb kezelni mert az krémesebb és nem kell annyiszor áthúzni vele a szemed. Én a szememet például csak úgy tudom kihúzni a vízvonalon, ha jól lehúzombmerf félek, hogy beleszúrok a szemembe (már megtörtént) és így jobban is látom.

Szemhéjpúdert elvileg tömött, lekerekített ecsettel kell felvinni, de azzal ügyesen is kell bánni. Alapozót, ilyen-olyan kenceficéket nagy, világos végû (hosszabb szálak) ecsettel kell eloszlatni. Mindig az orrod környékére kend az adott krémet és lapogató, paskoló mozdulatokkal terítsd szét. Azért kell az orrod köré és az orrodra rakni az alapozót stb.. mert ott van a legtöbb eltakarni való (mitesszerek), ráadásul, ha onnan "indulsz' akkor az álladra és a homlokodra egy vékony réteget kapsz, amit nem izzadsz le annyira és így egyenletes is lesz. Rúzsokhoz, szájfényekhez is az ecset a legjobb (persze ehhez nem muszáj ragaszkodni) , de ez elhagyható ha alapból megfelelõ az applikátor. Szemceruzákhoz még, hogy tusvonalat lapos, tömör ecsettel tudsz felvinni. Ehhez húzd ki az ujjaddal a szemedet oldalra, (mintha kínai lennél) és gyakorold sokat!

:)

2013. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 9. 20:58
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak mikor csinálom a sminket,nem mindig tudom hova tegyem a kezem,mindig útba van meg lehet rossz kézzel csinálom :D
2013. márc. 9. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehogy
2021. dec. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!