Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az túlzásba vitt alapozónak...

Az túlzásba vitt alapozónak milyen káros hatásai lehetnek később a bőrre nézve?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és kb 1 éve sminkelem magam a hétköznapokban.

15 éves koromig semmit sem tettem magamra.

Nagyon csúnyának látom a bőrömet és csak akkor merek nyugodtan kimenni az utcára ha van rajtam hab állagú alapozó,esetleg korrektor.

A bőröm is sokat roncsolódott,úgy érzem valamikor túl száraz és kezd összehúzódni,érzem,hogy ha így megy tovább akkor látszani fog az öregedés is...

Szeretnék természetes lenni,kis korrektort használva maximum és már voltam bőrgyógyásznál is,de egyszerűen nem tudom elfogadni a bőrömet.Na meg észrevettem néhol a szememnél a szarkalábakat is...

Kezelem minden este a bőrömet,teszek rá maszkot,mosom vízzel,arclemosóval,használom a krémet amit felírtak de mégsem érzem magam jónak.

Persze itthon teljesen natúrba vagyok és ha már nem kell sehová se mennem akkor az az első dolgom,hogy lemosom alaposan.

Vélemény?:/



2013. jún. 27. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

csodásan tönkretetted a bőrödet

nem alapozó és korrektor kell hanem sok antioxidáns,méregtelenítő italok(menta/zöld/csalán tea),időnként egy kis élesztő arcpakolásnak és egy nagyon kevés evésre

amúgy azzal sem teszel jót hogy folyton krémezed,így nem tud szellőzni a bőröd

2013. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

próbáld meg csökkenteni az alapozóhasználatot:/

tapasztalatból beszélek, én is egy évig használtam aztán a bőröm úgy reagált rá, hogy kifekélyesedett az arcom :((

na az volt szörnyű :/

egyébként hidratáljál és esetleg nem baj ha ránctalanítóval picit bekened a problémásnak vét részeket.

2013. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű, a bőrtípusodnak megfelelő alapozót használsz, és mellette megfelelően ápolod a bőröd ilyen nem fordulhatna elő. Pl. a habállagú alapozó inkább kombinált/zsíros bőrre való, így nem csoda, ha száraz lesz a bőröd tőle. A korrektor sem mindegy milyen.
2013. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt a nyár, érdemes lenne kicsit mellőzni az alapozót. Tudom, hogy nehéz. Volt idő, amikor én is minden nap használtam alapozót, mert volt néhány pattanásom, mitesszerem, ami zavart, nem volt egységes a bőröm stb. Ettől sajnos nem lett jobb a helyzet, sőt.


Nekem a himalájai sószappan vált be. Tavaly nyár elején letettem az alapozót, és elkezdtem használni reggelente a himalájai sószappant. Azt írják rajta, hogy száraz bőrre is jó, stb. Nem hittem el, hogy ez nem fogja nagyon kiszárítani a bőrömet, hiszen sószappan. Ehhez képest 1 hét elteltével a bőröm simább és szebb volt, a pattanások kezdtek elmúlni és a nem kellett hidratálókrémet használnom utána, mondjuk nem is szabad. De lényeg a lényeg, hogy a bőröm olyan puha volt, mint a babapopsi.

Azóta alapozót már csak alkalmanként használok, hétköznapokon csak BB krémet, és rendszeresen használom a sószappant.


Szerintem egy próbát megér a sószappan. :)

2013. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Sajnos igen...nem kellett volna ennyit használnom,de egyszerűen akkor éreztem magamat szépnek.

Próbálok ezen javítani.

2013. jún. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!