Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a szempillaspirált? 14/L

Figyelt kérdés

Soha nem festettem magam, de most már, hogy gimis lettem szeretném. Viszont egyszerűen nem megy. Itthon próbálom gyakorolni, de ugyanolyan pocsék lesz mindig a végeredmény.

Lovely curling push up szempillas.-om van, ami tudom, hogy nem egy Astor márka(...) de mindegy, sajnos ezzel kellene boldogulnom.

Ötletek? Mit tehetnék? Olyan szomorú vagyok emiatt, hogy ilyen alap dolog nem megy.

Egyébként olyanra szeretném megcsinálni, hogy felfelé íveljenek a pilláim, (elvileg erre is jó a spirál, de még nem vettem észre, hogy göndörítene) és nem összeragadt-csomós hatásút. Szempilla göndörítőm van, de nagyon roncsolja a pillákat, szóval nem igazán szeretném használni.


Kérlek segítsetek, részletesen! Minden normális, segítőkész válaszadót felpontozok!!

14/L


2013. szept. 15. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem jó választás volt a lovely spirál. Egyrészt olcsó, így gyakorló spirálnak tökéletes, másrészt mint spirál is jó darab. Én több tubussal is elhasználtam belőle és szerettem, mert tényleg dúsabb, hosszabb pilláim lettek tőle.


Az első és egyik legfontosabb a szempillaspirálok terén, hogy nem szabad sokszor ki-be húzogatni a kefét a tubusban. Ez azért fontos, mert ha sokszor húzogatod ki-be a kefét, belevegősödik a spirál, így kevésbé lesz tartós és hamarabb is romlik. Én úgy szoktam csinálni, hogy kitekerem, kihúzom a kefét, a fölösleges festéket a szélén lehúzom, kifestem az egyik pillámat, majd teljesen visszadugom a kefét, és kihúzom ismét. Nem húzogatom ki-be, így is felvesz annyi festéket, ami kell, sőt még többet is.


Na, miután a fölösleges festéket lehúztam a tubus szélén a szempillám középső harmadához teszem a kefét és áthúzom egyszer a szempilláimon a kefét. Utána a belső szemzugba lévő szempillákat is átfestem így, és a végén a külső szemzugnál lévő pillákat is átfestem ugyanígy. Ezután a középső és a külső részt még egyszer átfestem - de nem veszek fel újabb festéket a tubusból. A szempilláim hosszának a közepénél megtartom a kefét pár másodpercig, így sokkal íveltebb lesz a pillám. Ha nincs túl sok festék a kefén és jó a szempillaspirál keféje, akkor ezzel a módszerrel nekem nem lesz csomós a szempillám. Ha netán 1-2 szál mégis összetapadna, mert ez még gyakorlott sminkelőkkel is megeshet, akkor egy szempillafésűvel szétválasztom és kész is.

A másik szempillasort ugyanígy festem ki. Beledugom a kefét a tubusba teljesen, kihúzom, a felesleges festéket a szélén lehúzom és ugyanúgy átfestem a szempilláimat.

2013. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is ne keseredj el, biztosan menni fog ez. A szempilla tövétől kezdd el festeni a pillákat, enyhén "rezgő" mozdulatokkal. 2 rétegben vidd fel a festéket a szép hatás érdekében. A végén fésül át a pillákat egy erre használt fogkefével (nem vicc), hogy ne csomósodjanak össze. Mindig várd meg a 2. réteg felfestése előtt, hogy az első megszáradjon. Az alsó pillákat szerintem elég egyszer. A festék ami szétkenődött a szemhéjadon, mosd le lemosóval egy fültisztító pálcika segítségével. (Ne vízzel mert azzal csak szétkened.) Ha szempilla göndörítőt akarsz használni mégis, akkor azt még a festés előtt tedd meg. Youtube-on egyébként biztos találsz videókat, csak írd be, hogy How to use a mascara. És lefekvés előtt feltétlen moss le minden sminket! Remélem segítettem valamennyit, írj ha van még kérdésed.
2013. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a hosszú választ, sokat segítettetek! :)
2013. szept. 18. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!