Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fáj, és nagyon bevan dagadva...

Bednár Anikó kérdése:

Fáj, és nagyon bevan dagadva az ajakpiercingem! Normális ez?

Figyelt kérdés
Ajak piercinget (bal oldalon alulra) tegnap délután csináltattam, maga a szúrás nem fájt, picit kellemetlen volt csak,10es skálán olyan 4es. Viszont most a 2. napon 10es skálán a fájdalmam 15ös :- ( Be van dagadva nagyon a szám és eléggé körbeveszi a bőr a talpas részt.10es méretű pc-vel lett kiszúrva, phlogosol-lal öblögetem ma délután óta, és körömvirággal kenem. Normális hogy így fáj és kb meddig fog így fájni? És abból nem lehet baj, hogy a bőr körbeveszi a talpas részt? Forgatom, mozgatom, kenem, öblögetem rendszeresen!

2013. szept. 18. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Jó ha mozgatod, ügyelj arra hogy ne nőjön rá a bőr! A körömvirágkrémet felejtsd el, szerezz be Octeniseptet és azzal fújd! Ne aggódj nem lesz semmi baj, velem is ez volt az ajakpiercing szúrása után :)
2013. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ma este már sudocrem-el kentem be, az olyan mint a Bepanten. Sajna más nem volt itthon.... :-(

És kb meddig lesz ilyen?

Köszi a gyors választ! :-)

2013. szept. 18. 21:16
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
AZ Octenisept-ben alkohol van, úgyhogy jobb, ha elfelejted. Vegyél finomra őrölt, nem jódozott tengeri sót. Ebből 1/4 teáskanállal rakj 250 ml vízbe, várd meg míg feloldódik, majd öblögess vele, valamint kezeld kívűlről is.
2013. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Persze el kell felejteni azt ami gyógyít.. Nekem pl nem hatott a tengeri sós megoldás.

Pár napig fog tartani, kitartás ;)

2013. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Már jobb a helyzet, ma már nem fájt annyira vészesen :-) Phlogosollal öblögetem és sudocrem-el kenem kívülről, és szépen javul. Köszönöm a bíztatást! :-)
2013. szept. 19. 16:31
 6/17 SzilKa ***** válasza:
100%

A 10mm hosszú szár kezdő ajakpiercingnek elég durva hiba szerintem, mindenképp cseréltesd ki a piercerrel hosszabbra, mert ha rádagad a szád, azt már csak a sebész szedi ki... 14-16mm-es kéne az első pár héten mindenképp, akármilyen zavaró is.

S ahogy írták Octenisept-tel kezeld!

2013. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Már nem cseréltetem ki, mert már csak a széle tapad rá, már el kezdett lohadni a szám és mozgatom. szóval nem gáz.

A pierceres azt mondta nem fog bedagadni a szám és nem kicsi a 10es bőven elég.... hát bevallom nem nagyon értett a dologhoz, pedig nem először csinált ilyet.... de elég bénácska volt... szerencsére nincs nagy gáz.

Köszönöm a segítséget!

2013. szept. 19. 21:19
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
4-es, 6-os! Ha utókezelési tanácsokról van szó, lehet nem a legelavultabbakat kéne említeni... Alkohol tartalmú készítményeket már rég nem ajánlanak megbízható piercer-ek. Az alkohol citotoxikus hatást fejt ki a piercing-re (megöli a sejteket), nem mellesleg kiszárít. Lehet okoskodni, csak rohadt fölösleges, inkább a tanácsadást olyanokra kéne hagyni, akik nem a levegőbe beszélnek.
2013. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mi vagy te piercer? Szerinted mi levegőbe beszélünk? Csak azt tanácsoljuk ami nekünk bevált.
2013. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Persze el kell felejteni azt ami gyógyít.."


Na én erre értettem, hogy levegőbe beszél az illető. Egyébként igazatok van, ez egy amatőr fórum, nem is tudom mit erőlködöm szakszerű segítséget nyújtani...

2013. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!