Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Azt hallottam hogy sebbenzinne...

Azt hallottam hogy sebbenzinnel lehet szépen tisztán tartani a sminkecseteket. Hogy kell vele tisztítani?

Figyelt kérdés
Hígítás nélkül? vagy vízben? Utána ki kell öblíteni? Kissé büdös illata van,vagy az elillan? Vagy tud valaki jó módszert?köszönöm

#sebbenzin #ecset tisztítás
2013. okt. 16. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
41%

"Többféle tisztítási módszer is létezik, megmutatom én hogyan tisztítom az ecseteimet...


1. Gyors megoldások: Hogyha amiatt szeretném megtisztítani az ecsetemet, mert mondjuk egy sötét szín után világosabb színhez szeretném használni, akkor gyors megoldásra, és gyors száradásra van szükség.


Használhatunk ilyenkor nedves törlőkendőt, ami smink eltávolításához való, és körkörös mozdulatokkal kimasszírozzuk az ecsetből a színt, ami éppen elég ahhoz, hogy már ne keveredjen a másik színnel.


Másik megoldás lehet a sebbenzin, mivel gyorsan párolgó anyagról van szó, ráadásul fertőtlenítő hatása is van. Kis mennyiséggel benedvesítünk egy papírtörlőt, majd ugyanúgy, mint ahogy az előbb említettem, körkörösen kimasszírozzuk az ecsetből a színeket. Azt szokták mondani, hogy mindig olyan mozdulatokat végezzünk az ecsettel tisztítás közben is, mint amilyet sminkelés során is, mert akkor nem tesszük tönkre az ecsetet. A sebbenzint patikákban lehet beszerezni, nekem sokéig elég, mert ezt a fajta tisztítási módszert ritkán alkalmazom. Én egyébként áttöltöttem a benzint pumpás adagolós flakonba, így sokkal egyszerűbb benedvesíteni a kendőt.


Használhatunk különféle ecsettisztító folyadékokat is, amik speciálisan erre a célra lettek kifejlesztve. Ugyanúgy kell alkalmazni, mint az előzőt a gyors tisztításhoz. Én a MAC ecsettisztító folyadékát használom."


forrás: [link]


ecsettisztítók: [link]

[link]

2013. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
KÖSZIII!!
2013. okt. 17. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!