Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek 10 évesen sminkelj...

Szerintetek 10 évesen sminkeljem magam?

Figyelt kérdés
anya engedi:)

2013. okt. 29. 12:47
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:
ha nem akarsz tetceni senkinek akkor ne pocsékold hidd el hogy ha te nem foglalkozól vele hogy más hogy néz ki ők sem foglalkoznak veled
2014. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem túlreagáljátok. Ne bántsátok már azt a kislányt,aki csak a társadalmi normáknak akar megfelelni. Mindenhol azt látja,hogy a nő nem is igazi nő smink nélkül és hogy az teszi őt széppé.

Nyugodtan kísérletezzen vele,főleg úgy,ha csak otthonra hordja. Akkor lenne probléma,ha azért festené magát,hogy valakinek tetszen. Így ez pont olyan,mint amikor mi kicsiként fodrászosat játszottunk,csak közben változott a világ :) de ez nem baj. És nem szabad a változástól való félelmünket vagy tartózkodásunkat az ilyen kisgyerekekre kivetíteni. Sem a szüleiket szidni,főleg nem előttük.

Én azt javaslom neked,hogy ne használj mindig sminket,mert akkor egy idő után már nem fogod magad olyan szépnek és különlegesnek érezni,mint amikor először vagy másodszor sminkeltél. Természetesen szájfényt és egy kis pirosítót nyugodtan használhatsz bármikor :)

2014. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, egyet értek.
2014. jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
30%
Az oké, hogy nem tehet róla, hogy a társadalom itt tart. De ettől függetlenül se sminkelje magát, mert a bőre nem fogja megköszönni, és muszáj őt észhez téríteni, amíg lehet. a smink alatt nem kap a bőre levegőt, és sokkal jobban "meg kell magát erősítenie", mint normál esetben, ezért hamarabb fog ráncosodni. Ráadásul ha 10 évesen itt tart, hogy otthon sminkel, 11-12 évesen hol fog tartani?! És ráadásul a pirosító a legfölöslegesebb dolog (meg az alapozó), és az tömíti el egyik legjobban a bőr pórusait. A szemhéjfesték akkor már kevésbé, mert kisebb területen kened el. Ettől függetlenül az is ugyanolyan rossz. És kedves utolsó előtti! 10 éves!! Mit akar 10 évesen?! Én is ebben a világban élek, mégse sminkelem magam, pedig már 16 vagyok! Nem lehet egy vállrándítással elintézni a dolgot, mondván, hogy szegény gyerek, csak a társadalom miatt van itt, mert az aztán végképp rossz lesz! Oké, hogy többen durvát mondtak, de akkor se adjuk alá a lovat, hogy "nem ő tehet róla","csak a társadalomba való beilleszkedés miatt teszi"... stb!
2014. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
51%

Kedves 24.!

A gondolkodásmódodon is látszik,hogy csak 16 éves vagy.

Nem látod be,hogy a sminkelés nem feltétlenül vezet olyan deviáns viselkedéshez,amit sok lány produkál. Gondolj bele,ők sem azért olyanok,mert sminkelik magukat. Ezen kívül,szerintem mindenki felfogta,hogy a lány 10 éves,nem szükséges ennek 20 felkiáltójellel nyomatékot adni. Látom,hogy úgy gondolod a bőrről szerzett tudásod felér egy szakértőével,de finoman kijavítanálak abban,hogy nem a smink használatától lesz valaki ráncos,attól legfeljebb a pólusok tisztulhatnak nehezebben,de ezt könnyen ki lehet küszöbölni megfelelő arctisztítással. Ezen kívül elmondom neked,hogy egy tíz éves csak játékból sminkel és miért ne tehetné? Egyébként megjegyzem,hogy inkább illik a pirosító egy kislány hoz,mint a szemhéjpúder).

2014. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
kedves 25! #24 vagyok :D nekem abbol a kerdesbol, hogy "szerintetek 10 evesen sminkeljem magam?" nem feltetlen az jon le hogy egyszer otthonra jatekbol. es nem tudom, eszrevetted-e hogy nem mondtam neki, hog szemhejpuderezzen..vagy tevednek? ;) csak annyit mondtam, hogy annal meg az is jobb, tehat arra akartam utalni, hogy ne hasznaljon pirositot, mert az rossz. de mind1. es amugy nem pont 16 evesen kellene oda meg vissza lennem a sminkert mint a korosztalyom? :) egyebkent pedig nem most lesz rancos a bore, hanem kesobb, de smink nelkul meg kesobb lehetne.. en lattam a baratnomet 8 evig, tok szep volt , aztan 4-5 ev sminkeles utan olyan lett a bore hogy uhh..
2014. jan. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%
jah, es bocs kihagytam hpgy ha mar 10 evesen sminkel jatekbol, 1-2 ev mulva valszeg suliba is fog, es 11-12 evesen, de meg 13-mon se kene....
2014. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Szerintem gondold át a válaszod és utána írj,mert hááát,erre nem lehet mit mondani. Van egy pont,ami után már feleslegessé válnak a logikus érvek...
2014. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
rendben majd ezentul meg 2x atgondolom hogy mit irjak.. amugy vedd eszre hogy mindkettonk erveleseben van logika... vagy szerinted csak a tiedben? ;) az teljesen igaz hogy jatekbol sminkelheti magat. de... ha 10 evesen jatekbol sminkel.ki tudja meddig jut el? de mind1 nem irom tovabb, mert latom hogy nem ertesz velem egyet, mas szemszogbol nezed.. es emiatt tenyleg folosleges a logikus erveless mert hiaba irna barmelyikonk feloldalas szovegeket, akkor se tudnank megyozni a masikat :) es ez nem baj szerintem mindenkinek legyen meg a maga velemenye, nem kell a sajatunkat a masikra eroltetni ;) nem gondolod?
2014. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%

Tíz évesen szerintem elég sokan sminkelik magukat játékból. Én is sminkeltem játékból otthon, direkt ilyen szettel, és odáig fajultam, olyan állat lett belőlem, hogy most, 14 évesen szoktam napiszinten sminkelni, szimplán mert a stílusom (ami nem neon, meg cicikinnvan, sőt, kifejezetten takarom magamat általában ruhát tekintve - ettől még nőies, és csinos!)egyik eleme a naaagy, feketével kihúzott szemek, amik alá rakok alapot is, hogy még jobban mutasson. Néha szájfényt is használok.


Ezért nem hiszem, hogy rossz ember lennék, mert nem fogok a vakvilágba szexelni se most, se később, nem esem csakúgy teherbe, nem drogozom, sőt, nem is járok bulikba, mert taszít annak a gondolata, hogy iszom, és hányok. Az ivásnak van értelme, meg lehet jó, de csak ha olyan társasággal vagy, akiket szeretsz, és nem a pia van a központban.


Én így gondolkodom, nem tudom, hogy ez az átlagember szemében mennyire megvetendő, vagy elrettentő példa.

2014. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!