Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a különbség a CrystaLac és...

Mi a különbség a CrystaLac és a Gel-Lac használata között? Valamint hogyan tudom díszíteni?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót arról, hogy hogyan kell Zselés lakk (Gel-Lac) esetén francia manikűrt csinálni. A lényeg az, hogy a fehér réteg felvitele előtt meg kell reszelni a körömre már felvitt lakkot, hogy tapadjon hozzá. A Kérdésem az lenne, hogy pl. a One Step CrystaLac esetében (ahol nincs szükség se alapozó se fedő lakkra), szintén meg kell reszelni a felszínt a tapadás érdekében?


Valamint az egyik videóban azt is láttam Gel-Lac esetében, hogy a színes lakkot 2-3 rétegben viszik fel, de nem reszelik meg közte a rétegek felületét, viszont a fehér végnél(francia manikűr esetében) igen. Ez miért van így? Ha a két réteg szín tapad így egymásra, akkor a fehér miért nem?



2013. dec. 4. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Linkelnèd a videót? Úgy könnyebb magyaràzni, ha tudom, h miről van szó...a crystalac pedig géllakk, csak a neve màs.
2013. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt van a CrystaLac-ok oldala, alul videóval:

[link]


Illetve a One Step Lakk összehasonlítása:

[link]


Igazából az összehasonlítás már önmagában sok mindenre magyarázatot ad, csak olyat nem találtam ahol a francia manikűr lépéseit fejtik ki.

2013. dec. 4. 15:31
 3/8 A kérdező kommentje:

Meg is találtam. Itt a Perfect Nails lakkzselés francia manikűr elkészítését láthatjuk: http://www.youtube.com/watch?v=7w8mD1c4VyU


Kb. 2:42-nél látható az a művelet, ahol "visszamattítja" a már lefixált alapszínt, hogy a fehér réteg hozzá tapadjon. Ha megnézed a videót láthatod, hogy korábban a két rózsaszín réteg között nem kellett ez megtennie. Akkor a fehér előtt miért kell? Mi fog történni, ha nem mattít?

2013. dec. 4. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges a mattítás a francia vèg előtt. Nagyon jól működik úgy is, h alap, körömàgyszín, fr vèg, fedőrèteg.

Az új one step pedig abban különbözik a sima crystalactól, hogy nem kell alap ès fedőrèteg, szàrazra köt, tehát fixàlni sem kell. Èn mondjuk alaprèteget mindig hasznàlok alà. Nèlküle is tartós, de èn így szeretem.

2013. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2013. dec. 5. 07:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még kérdezni, hogy a márkák közül melyiket érdemes venni? Mert olvastam p. hogy az essence termékek nem jók (bár olyat nem is akartam venni). A Crystal Nails, Perfect Nails, Moyra, esetleg a Diamond nails termékek a jobbak? Vagy ezeknél csak árban van különbség?
2013. dec. 5. 08:48
 7/8 KörmösMagenta ***** válasza:

Ha szép francia körmöket szeretnél, én inkább egy másik videót ajánlanék neked, mert abban amit te linkeltél kimaradt például az alapréteg felvitele, aminek egyébként fontos szerepe van...

Az általad linkelt videóban a körmöt azért mattította vissza, mert utólag ( a fényréteg felvitele után) festette rá a fehér véget.


Szerintem ezzel a videóval többre mész:

[link]

2014. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A One Step CrystaLac-nál nem kell olyan szintű előkészítést csinálni, mint a műkörmök esetében.

A bolyhozáshoz elég egy finommattító buffer, Prep-el előkészíted a körmöt és mehet is rá a One Step szín.


Egyébként nemrég megjelent ennek egy még kíméletesebb változata, amivel már mattítani sem kell a körmöket. Én már ki is próbáltam. Egy új előkészítő folyadékot kell használni, ami kiváltja a buffert és a Prep-et is.


Remélem segítettem. :)

2014. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!