Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség az int main ()...

A halnak van tarkója kérdése:

Mi a különbség az int main () és a void maim () használata között C++ programozási nyelvben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnek int a visszatrési értéke, míg a 2. visszatérési érték nélküli.
2013. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a maim az elég csúnya


inkább void main


olyan viszont nincs, úgyhogy maradj az int main-nél

2013. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyébként main-re gondoltam, csak elírtam... void main meg létezik :)
2013. jún. 23. 15:11
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor kukkants a standardbe
2013. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, csak nem C++-ban.
2013. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"An implementation shall not predefine the main function. This function shall not be overloaded. It shall have a return

type of type int, but otherwise its type is implementation-defined. All implementations shall allow both of the following

definitions of main :


int main () { /∗ . . . ∗/ }


and


int main ( int argc , char * argv []) { /∗ . . . ∗/ }"


magyarul ha az én fordítóm nem engedi a void-ot, attól még lehet szabványos -> tehát nem szabvány


egyedül a forrásomba köthetsz bele, és úgy érzem, meg is fogod tenni

2013. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 SimkoL ***** válasza:

Hát nem tudom milyen fordítót használsz de szerintem sem létezik a void main(.... mivel a program a lefutása után egy egy int értéket ad vissza ami pl. egy batch fájból is kiértékelhető - ERRORLEVEL -

Programozásnál vagy függvényeket készítünk vagy eljárásokat - a program átláthatósága, vagy a többszöri használatuk miatt -. Ugye a kettő között az az eltérés, hogy a függvénynek van visszatérési értéke, az eljárásnak nincs. Pascal alapú nyelveknél a function és a procedure különbözteti meg őket. Értelemszerűen a functionnnak van visszatérési értéke a procedurenek nincs. C-ben ezt hivatott 'kivitelezni' a void. A C jóval 'tömörebb' nyelv mint a Pascal, mindent függvényként kezel ha nem 'szólsz neki. - A Python újabb verzióiban már szinte minden vagy lehet, hogy minden függvény még a print is :) - bár lehet hogy igazuk van.

2013. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 iostream ***** válasza:

"magyarul ha az én fordítóm nem engedi a void-ot, attól még lehet szabványos -> tehát nem szabvány"


Ez igaz: a fordító nem jelent semmit szabványosság témakörben, max megfelelő kapcsolókkal egy jó alap. De ettől még a main int visszatérési értéke kötelező a szabványban.

2013. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@iostream


lehet rosszul fogalmaztam, én ezt pont úgy értettem, hogy az rtl kettő, a main meg int

2013. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, csak azért kérdeztem mert az egyik c++-os könyvben ír void main()-t, miszerint nincs visszatérési érték, viszont a fordító nem fogadta el csak int-tel.
2013. júl. 8. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!