Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most kezdtem el angolt tanulni...

Ritah85 kérdése:

Most kezdtem el angolt tanulni (otthon), és ehhez kapcsolódóan egy gyors kérdés: Mi a pontos különbség a should/would/could szavak használata között, létezi valami szabály erre?

Figyelt kérdés
bocs ha kicsit butus a kérdés, de számomra még nem egyértelmű pontosan a használatuk.
2013. aug. 19. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

should - kellene

would - lehetne

could - tudna, tudott


He should/would/could do some bungee jumping.

2013. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DitteKun válasza:

Példákban válaszolok:

I should do: meg kellene tennem

I would do: meg fogom tenni, vagy szívesen megteszem

I could do: meg tudnám tenni, vagy képes vagyok megtenni .

Remélem segítettem. Bővebb infóért írhatsz bátran.

2013. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

should tanacshoz pl You should not do that. Te csak otletet adsz valamihez. lenyegeben "kell"


would lehet formai kerdes is: Would you mind opening this window? (kinyitnad az ablakot?)


could.... hat, annak rengeteg jelentese van.

Multidoban kepesseget jelent, formai kerdesekhez is hasznalhatod. Es meg van egy par, de mind hasznalattol fugg.

2013. aug. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek, máris sokkal okosabb lettem!! :)
2013. aug. 20. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!